ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Rocznica Poświęcenia Własnego Kościoła – uroczystość

 

(XXX Niedziela Zwykła – 29.10.2023 r.)

 

1.      Dzisiaj obchodzimy uroczystość Rocznicy Poświęcenia Własnego Kościoła w tych świątyniach, których data poświęcenia nie jest znana. To okazja do uświadomienia sobie, że gdy modlimy się w świątyni, celebrujemy Mszę Świętą, jesteśmy przez Boga uświęcani, by dawać świadectwo we współczesnym świecie. Niech będzie to przyczynkiem naszego dziękczynienia Panu Bogu i uwielbiania Go.

 

2.      W poniedziałek z racji nadchodzącej uroczystości Wszystkich Świętych i przed I piątkiem będzie dodatkowo okazja do spowiedzi w Lini w poniedziałek po Mszy św. wieczornej do 19.00.

 

3.      We wtorek będzie spowiedź dla kandydatów do bierzmowania  (od 16.00 kl. VIII  i IV SP;  od 17.30  kl. I ponadpodstawowe ).  Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu s okazją do spowiedzi św. będzie tym razem we wtorek do 19.15. Różaniec w poniedziałek i we wtorek poprowadzi Grupa Modlitewna.

 

4.      W środę, w Uroczystość Wszystkich Świętych Pańskich - będziemy wspominali tych, którzy żyli przed nami i po wypełnieniu woli Bożej osiągnęli wieczne szczęście przebywania z Bogiem w niebie. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej.

               Msze św. odprawimy w Lini o godz.: 8.00, 9.30, 11.00 i 15.00; w Kętrzynie o godz. 8.00, a w Niepoczołowicach o godz. 9.30.  Procesja na cmentarzu z modlitwami za zmarłych będzie po Mszy św. o 11.00 – na cmentarz udajemy się indywidualnie. Modlitwy za zmarłych kapłanów przy grobach księży odprawimy w Dzień Zaduszny po Mszy św. o godz. 8.00.

               W uroczystość Wszystkich Świętych przy wejściach na cmentarz wolontariusze będą zbierać ofiary do puszek  na Hospicjum w Lęborku.

 

5.      W czwartek, 2 listopada przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, tzw. Dzień Zaduszny. Cmentarze przypominają nam o przemijaniu i kruchości ludzkiego życia, ale jako chrześcijanie ufamy, że i nasi bliscy zmarli, i kiedyś my sami, dołączymy do grona świętych i błogosławionych. 

   W Dzień Zaduszny Msze św. będą  w Lini o godz.: 8.00, 16.30, 18.00 i 19.30; w Kętrzynie o godz. 18.00 i w Niepoczołowicach o godz. 19.30. W tym dniu nie będzie wotywy pierwszo czwartkowej. Również  modlitwy z racji I Czwartku pozostawiamy indywidualnej pobożności wiernych.

 

6.      Przypominamy o możliwości uzyskania łaski odpustu zupełnego za zmarłych w czyśćcu cierpiących – 1.XI po południu lub w Dzień Zaduszny  za nawiedzenie kościoła  oraz modlitwę Ojcze nasz… i Wierzę w Boga…Nadto od 1 – 8 XI (codziennie jeden raz) za pobożne nawiedzenie cmentarza i choćby w myśli za jakąkolwiek modlitwę za zmarłych, można zyskać odpust zupełny i ofiarować jedynie za zmarłych. Powyższe dzieła odpustu można uzyskać jak zwykle, po spełnieniu  czterech zwykłych warunków: a) stan łaski uświęcającej b) Komunia św. c)brak przywiązania do grzechu d) modlitwa za Ojca Świętego i według jego intencji

 

7.      W tym tygodniu – od piątku, 3 listopada - rozpoczynamy odmawianie wypominek za zmarłych według planu podanego w INTENCJACH  MSZALNYCH. Nowe wypominki roczne zaczniemy odmawiać od I Niedzieli Adwentu.

 

8.      W I piątek, Msze św. będą w Lini o godz. 8.00 i 18.00; w Niepoczołowicach i w Kętrzynie o godz. 16.30.

 

9.      W I sobotę zapraszamy na kolejne  nabożeństwo 5 Pierwszych Sobót Miesiąca.  Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP będą o 8.00, następnie będzie wspólny różaniec, który poprowadzą wierni. Okazja do spowiedzi św. będzie podczas Godzinek lub we wcześniejszym terminie. Po  Mszy św. przed Najświętszym Sakramentem będzie 15 minutowe  rozmyślanie i błogosławieństwo eucharystyczne. Odwiedziny chorych  z sakramentami św. rozpoczniemy o godz. 10.00.

 

10. Sakramentu chrztu św.  udzielimy w niedzielę 12 listopada. Dzieci do sakramentu prosimy zgłaszać  w tym tygodniu w poniedziałek lub czwartek po Mszach św.

 

11. Za tydzień będzie zbierana kolekta inwestycyjna.

 

12. Zachęcamy parafian do czytania i nabywania prasy katolickiej. Jest do odebrania/nabycia nowy „Pielgrzym”.

 

13. W plebani można odebrać zdjęcia użyczone na 100-lecie parafii.