ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXXI niedziela zwykła 5.11.2023 r.

 

Kolekta inwestycyjna

 

 

 

1.      Listopad tradycyjnie jest czasem modlitewnej pamięci o zmarłych. Polecajmy ich Bożemu miłosierdziu. Pamiętajmy o możliwości zyskiwania odpustów zupełnych za zmarłych.

 

2.      Wypominki za zmarłych, „Zdrowaśki jednorazowe”  odmawiamy według planu podanego w intencjach mszalnych.  Nowe Wypominki roczne będziemy odczytywać począwszy od I Niedzieli Adwentu.

 

3.      W poniedziałek  Msze św. w Lini będą o 8.00 i 17.00.

 

4.      W środę, 9 listopada będziemy świętować rocznicę poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. To święto przypomina, że jesteśmy cząstką jednego Kościoła powszechnego. Bazylika Laterańska jest katedrą biskupa Rzymu, czyli papieża, i matką wszystkich kościołów świata.

 

5.      W piątek (10.XI) po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie dla starszej grupy przygotowującej się do bierzmowania.

 

6.      W sobotę, 11 listopada będziemy świętowali Narodowe Święto – 105 rocznicę odzyskania przez Polskę NIEPODLEGŁOŚCI. Będziemy dziękować Bogu za odzyskaną wolność i niepodległość i prosić o dobre jej wykorzystanie.

      Msze św. w Lini będą o 8.00 i w intencji Ojczyzny o 9.30.

 

      Na godz. 11.00 parafia Sierakowice zaprasza na doroczny odpust ku czci św. Marcina.

 

Wójt Gminy Linia, Dyrektor SP w Strzepczu i Dyrektor GDK zapraszają na obchody Święta Niepodległości połączone z odsłonięciem odnowionej Mogiły Żołnierzy pomordowanych w 1939 roku oraz ofiar Marszu Śmierci więźniów KL Stutthof.

·    12.00 - Msza św. w kościele parafialnym w Strzepczu

·    Przemarsz uczestników na cmentarz

·    Odsłonięcie i poświęcenie odnowionej mogiły

·    Modlitwy za zmarłych

·     Apel poległych

·    Złożenie kwiatów

 

7.      Msza św. w sobotę wieczorem będzie w liturgii niedzielnej.

 

8.      W niedzielę, 12 listopada będziemy przeżywać XV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Przed kościołami będą zbierane ofiary do puszek na rzecz Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w potrzebie. Tym razem będziemy przeżywać ten dzień pod hasłem „TO JEST NASZ DOM” i pomagać będziemy chrześcijanom na Bliskim Wschodzie.

 

9.      Za tydzień podczas Mszy św. o godz. 11.00 udzielimy Sakramentu Chrztu św. Nauka dla rodziców i chrzestnych będzie w czwartek po Mszy św. i adoracji o godz. 18.00.

 

 

10.  W przyszłą niedzielę (12.XI) po Mszy św. o 11.00 odbędzie się spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.