ogłoszenia

XXXIV niedziela zwykła – 26.11.2023 r.

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

1.      Dziś ostatnia niedziela roku liturgicznego, uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. W dniu dzisiejszym na prośbę papieża Franciszka młodzież gromadzi się, aby obchodzić Światowy Dzień Młodzieży. Dziś o 17.30 w kościele Św. Marcina w Sierakowicach odbędzie się dekanalny dzień młodzieży.

2.      We wtorek na 19.00 odbędzie się krótkie spotkanie Rad Parafialnych.

3.      W czwartek (30 listopada) przypada liturgiczne święto Św. Andrzeja, Apostoła, pierwszego z powołanych Dwunastu.

4.      W tym tygodniu przypadają miesięczne dni eucharystyczne. W czwartek  przed I piątkiem, po wieczornej Mszy św. zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu do godz. 19.15.  Młodzież przed bierzmowaniem zapraszamy do spowiedzi

w czwartek          od 16.00              - kl. 8

od 16.30              - kl. 4

od 17.30              - młodzież starsza

5.      W I piątek   Msze św. będą: w kościołach filialnych o godz. 16.30, a w Lini o godz. 8.00 i 18.00.

6.      W I sobotę zapraszamy  na kolejne nabożeństwo 5 Pierwszych Sobót Miesiąca

7.      Chorych z posługą sakramentalną ze względu na wyjazd ks. Bartosza z ministrantami odwiedzimy w terminie późniejszym, bliżej świąt.

8.      W tydzień przypada pierwsza niedziela ADWENTU. Zarazem rozpoczniemy Nowy Rok Kościelny pod hasłem „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Msze św. roratnie (od poniedziałku do piątku) odprawiać będziemy: rano – o godz. 6.40 ! i wieczorem – o godz. 17.00 ! – głównie z udziałem dzieci (pomóżmy najmłodszym przygotować lampiony).

9.      W przyszłą niedzielę będzie zbierana kolekta inwestycyjna.

10. Jest do nabycia /odebrania  nowy „Pielgrzym.

11. Sakramentu chrztu św. udzielimy w niedzielę 10 grudnia podczas Mszy w. o 11.00. Dzieci do sakramentu prosimy zgłaszać w tym tygodniu do czwartku włącznie.

12. PZC ogłasza:

·    Tradycyjny bal charytatywny na Sali u P. Garskich odbędzie się 20.01.2024 r. Zapisy u członków Caritas.

·    Jak co roku przy ołtarzu Jezu Ufa Tobie będzie można złożyć  dary (produkty spożywcze,  chemiczne ...) na paczki świąteczne potrzebujących.

·    Są jeszcze do nabycia świece wigilijne.

13. W poniedziałek o 9.00 odbędzie się pogrzeb + Gerarda Klein l. 88. zam. Linia ul. Długa 104. Różaniec dziś po Mszy św. o 15.00. Zdrowaś Maryjo… wieczny odpoczynek…

Inne: Parafia Strzepcz 10.XII organizuje w SP w Strzepczu Turniej Baśki. więcej informacji jest na ulotce w gablocie z ogłoszeniami.