ogłoszenia

III niedziela Adwentu – 17.12.2023 r.

17 – 23.XII: Kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin

(za rodziny i przygotowujących się do małżeństwa)

Zbiórka dla Maciusia

15.00 – Nabożeństwo godziny Miłosierdzia

1.      Trzecią niedzielę Adwentu nazywamy niedzielą Gaudete – „Radujcie się!”, od słów z Listu Świętego Pawła do Filipian (Flp 4,4-5): „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko”. Dlatego też w dzisiejszej liturgii zamiast fioletowych pojawiły się szaty różowe. Ta zmiana koloru przyjęła się od zwyczaju błogosławienia przez papieży w Rzymie i rozdawania róż w tę właśnie radosną niedzielę.

2.      Dzisiaj rozpoczynamy też Kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Nie lekceważmy współczesnych zagrożeń i zorganizowanych ataków wrogów rodziny. Jest ona przecież pierwszym, podstawowym i naturalnym środowiskiem chrześcijańskiego wychowania i przekazywania wiary. Trosce o trudną codzienność naszych rodzin niech towarzyszy modlitwa, także ta wspólnotowa domowego Kościoła.

3.      W poniedziałek ze względu na spowiedź w Strzepczu Msza św. wieczorna będzie wyjątkowo o 18.15. W tym tygodniu będziemy słuchać spowiedzi w dekanacie  według planu podanego w intencjach mszalnych.

4.       Dzieci swoje zakończenie Rorat będą miały w piątek.

5.      W tym roku IV niedziela adwentowa zbiega się z Wigilią. Przypominamy, że i IV niedziela i przypadające w poniedziałek Narodzenie Pańskie jest  uroczystością nakazaną i każdego katolika obowiązuje uczestnictwo we Mszy św. (Msza  św. Wigilijna w niedzielę wieczorem jest już liturgią świąteczną).

6.      W  niedzielę Msze św. przed południem będą jak zwykle, a popołudniowa Msza św. będzie o godzinę wcześniej, czyli o 14.00.

7.      W niedzielę wieczorem wraz z bliskimi zasiądziemy przy wigilijnym stole. Zadbajmy o religijny wymiar tej wieczerzy. Niech towarzyszy nam modlitwa, czytanie fragmentu Ewangelii wg Świętego Łukasza o narodzeniu Chrystusa, łamanie opłatkiem oraz śpiew kolęd. Zachowajmy tradycyjny postny charakter wieczerzy. Nie podawajmy na wigilijny stół alkoholu. Niech będzie to czas rodzinnego spotkania, przepełniony życzliwością, dobrocią, a także okazja do pojednania w naszych małych wspólnotach. Pamiętajmy w modlitwie także o tych, których w tym roku przy stole wigilijnym zabraknie

Msze św. WIGILIJNE na filiach odprawimy: w Kętrzynie o 19.00; w Niepoczołowicach o 20.15.

8.      W następny poniedziałek (25 grudnia) przypada UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO. O północy będzie odprawiona tradycyjna Msza św. Pasterska.

9.      Sakramentu chrztu  św. udzielimy w   Narodzenie Pańskie podczas Mszy św. o 11.00. nauka dla rodziców i chrzestnych będzie w piątek po wieczornej Mszy św. Następny termin chrztu św. wyznaczamy (proponujemy)  na niedzielę 21 stycznia 2024 r.

10. Msza św. z udziałem dzieci połączona z przywitaniem żłobka będzie we wtorek czyli w Drugie Święto o 11.00.

11. Odwiedziny duszpasterskie (KOLĘDA 2023/2024).

L.p.

Dzień

Trasa

1.