ogłoszenia

IV niedziela Adwentu – 24.12.2023 r.

Dziś Msza św. popołudniowa o 14.00

1.      Dziś wieczorem wraz z bliskimi zasiądziemy przy wigilijnym stole. Zadbajmy o religijny wymiar tej wieczerzy. Niech towarzyszy nam modlitwa, czytanie fragmentu Ewangelii wg Świętego Łukasza o narodzeniu Chrystusa, łamanie opłatkiem oraz śpiew kolęd. Zachowajmy tradycyjny postny charakter wieczerzy. Nie podawajmy na wigilijny stół alkoholu. Niech będzie to czas rodzinnego spotkania, przepełniony życzliwością, dobrocią, a także okazja do pojednania w naszych małych wspólnotach. Pamiętajmy w modlitwie także o tych, których w tym roku przy stole wigilijnym zabraknie

Msze św. WIGILIJNE na filiach odprawimy:

w Kętrzynie o 19.00;          w Niepoczołowicach o 20.15.

2.      Jutro /poniedziałek/ – (25 grudnia) obchodzić będziemy UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO. O północy będzie odprawiona tradycyjna Msza św. Pasterska. Msze św. w Lini poza Pasterką będą: o 8.00, 11.00 (z udzieleniem sakramentu chrztu św.). W kościołach filialnych równolegle o 9.30. W Boże Narodzenie nie będzie Mszy św. popołudniowej.

3.      We wtorek w Drugi Dzień Świąt, święto św. Szczepana, pierwszego Męczennika, Msze św. odprawimy   jak w niedziele, łącznie z Mszą św.  o godz. 15.00.  We wtorek  będą zbierane ofiary do puszek na potrzeby KUL  i szkolnictwa katolickiego. Ofiary składane przy żłobku przeznaczone są na potrzeby misji. O godzinie 11.00 w Lini będzie Msza  św. z udziałem dzieci połączona z przywitaniem żłóbka.

4.      W pozostałe dni tygodnia   Msze św. będą:

Ø     w środę               8.00    i                      17.00

Ø     w czwartek         8.00    i ślubna          15.00

Ø     w piątek              8.00    i                      9.00

Ø     w sobotę                         8.00   16.30    i        18.00

5.      W środę obchodzić  będziemy święto Św. Jana Apostoła i Ewangelisty.

6.       W czwartek przeżywać będziemy święto  Świętych Młodzianków, męczenników.

7.      Przyszła niedziela będzie obchodzona jako  święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Z racji przypadającego również zakończenia Starego Roku o 17.00 będzie nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne za 2023 r. z dziękczynnym Ciebie Boga wysławiamy (w ten dzień, w kościele lub kaplicy, śpiew lub modlitwę słowami tegoż hymnu na podziękowanie Bogu za dobrodziejstwa otrzymane w ciągu całego minionego roku można uzyskać odpust zupełny), (bez Mszy św.).

8.      Sakramentu chrztu św. w następnym miesiącu udzielimy w niedzielę 21 stycznia 2024 r. podczas Mszy św. o 11.00.

9.      Jest do odebrana/nabycia nowy „Pielgrzym”.

10. Bierzmowanie młodzieży będzie w naszej parafii w sobotę 16.03.2024 o 12.00.

11. Odwiedziny duszpasterskie – KOLĘDA 2022/23 w zakładce "wizyta duszpasterska".