ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III niedziela zwykła – 21.01.2024 r.

 

Dzień Babci

 

1.      Pięć lat temu papież Franciszek w Liście Apostolskim „Aperuit illis” ustanowił Niedzielę Słowa Bożego. Z W tym roku przeżyjmy ten dzień pod hasłem „Biblia w rodzinie”. A zatem powróćmy do wspólnego, rodzinnego czytania Pisma Świętego. Ta rodzinna lektura (przynajmniej od czasu do czasu) będzie okazją do wspólnej modlitwy, rodzinnego spotkania, a potem być może rozmowy o przeczytanym fragmencie świętego tekstu. W rodzinie często się mijamy zajęci różnymi obowiązkami – niech wspólna lektura, chociażby krótkiego fragmentu Pisma św. na nowo nas zjednoczy. Stąd zachęta do omawiania w rodzinie niedzielnej Ewangelii. Wybierzmy z niej jedno zdanie i uczyńmy z niego motto na cały, rozpoczynający się tydzień, by w ten sposób przeżyć go w jedności z Bogiem. Znajdźmy także godne miejsce dla Pisma św. w naszym domu. Wyciągnijmy je z szafki, ustawmy na półce albo innym honorowym miejscu, by zawsze rzucało się nam w oczy i zachęcało do jego otwarcia. Nie bójmy się Biblii w rodzinie, bo zawarte w niej słowo jest Słowem Życia.

 

2.      W tym tygodniu Msze św. będą rano o 8.00 wieczorem o 18.00 (w czwartek 7.00 i 18.00).

 

3.      W środę przeżywać będziemy Dzień modlitw za dziennikarzy – przez wstawiennictwo św. Franciszka Salezego.

 

4.      W czwartek przypada liturgiczne święto Nawrócenia Świętego Pawła. Kończy ono Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

 

5.      Młodzież przygotowującą się do bierzmowania - grupę starszą zapraszamy na spotkanie w piątek 26 stycznia po wieczornej Mszy św.

 

6.      Zachęcamy parafian do czytania i nabywania prasy katolickiej. Dzisiaj jest do nabycia nowy numer „Pielgrzyma”.

 

7.       Przypominamy rodzicom dzieci kl. 3 SP - o zaopatrzeniu dzieci w świece, które poświęcimy 2 lutego (mogą to być świece od chrztu św.). Po poświeceniu będzie również spotkanie organizacyjne dla rodziców (przynajmniej jednego).

 

8.      We wtorek na naszym cmentarzu odbędzie się pogrzeb + Franciszka Czerwionka l. 73 zam. Osiek 17, Parafia Rozłazino. Msza św. Pogrzebowa będzie we wtorek o 11.00 w Rozłazinie, a Różaniec będzie odmawiany w naszym  kościele po ostatniej  Mszy św.

 

9.      Plan kolęd…

 

38.

21.01

Niedziela

13.00

Długa od plebani do skrzyżowania z Łąkową

 

39.

22.01

Poniedziałek

14.00

Kętrzyno – dworzec

 

40.

23.01

Wtorek

15.15

Słoneczna – nieparzyste (rosnąco) i Północna

 

41

24.01

Środa

14.00

Niepoczołowice od sklepu do P. Darznik

 

42

25.01

czwartek

15.15

Słoneczna – parzyste

 

43

27.01

Sobota

10.00

Kętrzyno – strona szkoły