ogłoszenia

IV niedziela zwykła – 28.01.2024 r.

1.      W racji rozpoczynających się ferii zimowych i przypadających świąt,  a także   dni eucharystycznych w tym tygodniu Msze św. będą  według porządku podanego w intencjach.

2.      W poniedziałek (29 stycznia) jako wspólnota parafialna kolejny raz włączymy się w „MOST MODLITEWNY” ze wspólnotą WSD Pelplinie. Będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie z naszej diecezji, a także w intencji Moderatorów, Wykładowców i wszystkich Alumnów naszego Seminarium. Naszą modlitwę połączymy z adoracją Najświętszego Sakramentu w godz. 12.00 – 15.45. O 12.00, 13.00, 14.00, 15.00  odmówimy kolejno wszystkie części Różańca. 15.45 spotkanie SH NSPJ

3.      od 27 stycznia do 3 lutego trwa w wyznaczonych miejscowościach naszej diecezji peregrynacja relikwii Bł. Rodziny Ulmów.  Na  stronie www.rodzinydiecezjipelplińskiej.pl można znaleźć informacje w jakich dniach, w jakich godzinach i w jakich formach można modlić się przed relikwiami. Najbliżej naszej parafii relikwie będą we wtorek 30 stycznia w Lęborku w Parafii NSPJ w godzinach 16.45 do 21.45.                   Program jest następujący:

·   16.45 – powitanie

·   17.00 Różaniec

·   17.30 modlitwa indywidualna

·   18.00 Msza św.

·   20.30 czuwanie indywidualne

·   21.00 Apel

·   21.45 pożegnanie relikwii

4.      W I czwartek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu do 19.30. Ze względu na przypadające w I piątek święto! prosimy dzieci i młodzież  o skorzystanie ze spowiedzi św. w czwartek od 17.00 według podanego porządku w intencjach  i podczas wieczornej adoracji.

5.      W piątek (2 lutego) będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Tego dnia przynieśmy ze sobą świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione na każdej Mszy św., aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia. Jest to także Dzień Życia Konsekrowanego.  W święto Ofiarowania Pańskiego będzie zbierana kolekta na zakony klauzurowe.  Msze św. w święto Ofiarowania Pańskiego będą: w Lini o godz.: 8.30, 16.00 i 18.00, w Kętrzynie o 16.00, a w Niepoczołowicach o godz.18.00. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. zapraszamy ze świecami na Mszę św. w Lini o godz. 18.00po Mszy św. będzie  spotkanie organizacyjne.

6.      Ze względu na to, że 11 lutego - Dzień Chorego przypada w tym roku w niedzielę, chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w proboszcz w I  piątek od 9.30, a ks. Bartosz w sobotę od 10.00.

7.      W I sobotę zapraszamy na kolejne  nabożeństwo 5 Pierwszych Sobót Miesiąca. O godz.  8.05 odśpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP,  następnie będzie wspólny różaniec, Msza św.,  15 minutowe  rozmyślanie i błogosławieństwo eucharystyczne. Również w sobotę (3 lutego) przeżywać będziemy wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika. Po rannej Mszy św. i rozmyślaniu odprawimy obrzęd błogosławieństwa świec i wiernych w chorobach gardła.

8.      Sakramentu Chrztu św. udzielimy w niedzielę 11 lutego podczas Mszy św. o 11.00. Dzieci  prosimy zgłaszać w tym tygodniu do środy włącznie. Kolejny termin będzie jeszcze 25.II.2024.

9.      Za tydzień będzie zbierana kolekta inwestycyjna.

10. Od nadchodzącego tygodnia do Popielca można rezerwować intencje na  jubileusze małżeńskie, 18-stki i 1 rocznice śmierci na 2025 r. Inne Msze św. będzie można rezerwować od Wielkiego Postu.

11. Słowo Biskupa Pelplińskiego… //… więcej szczegółów podamy za tydzień.

12. W poniedziałek o 10.00 odbędzie się pogrzeb + Jerzego Grzenkowicz l. 71, zam. Linia, ul. Polna 3. Różaniec: w sobotę o 19.00; w niedzielę po Mszy św. o 15.00, w dniu pogrzebu o 9.25. Zdrowaś Maryjo… wieczny odpoczynek…