ogłoszenia

VI niedziela zwykła – 11.02.2024 r.

11 - 17 II: Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu

1.      W niedzielę, poniedziałek i we wtorek zapraszamy na  Adorację Najświętszego Sakramentu przed WP:

·        Niedziela                              16.00  - 17.00

·        Poniedziałek                                              18.30 - 20.00

·        Wtorek               8.30 -10.00     oraz  16.30 - 18.00

W tym tygodniu nie  będzie cotygodniowej adoracji w czwartek

2.      W środę (14 lutego)  przypada POPIELEC i rozpoczyna się okres Wielkiego Postu.                                        Msze św. będą w Lini o godz.: 8.00, 18.00 i 19.30; w Kętrzynie i Niepoczołowicach o godz. 16.30. Błogosławieństwo POPIOŁU I POSYPANIE POKUTNE  będzie podczas każdej Mszy św.

Przypominamy, że w Popielec wszystkich katolików od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (tak jak we wszystkie piątki roku - z wyjątkiem uroczystości liturgicznych). Ponadto – w Popielec i w Wielki Piątek – katolicy pomiędzy 18,  a rozpoczęciem 60 rokiem życia zobowiązani są do postu ścisłego ograniczającego się do jednego posiłku do syta i dwóch lekkich w ciągu dnia. Przypominamy także, że przez cały Wielki Post obowiązuje zakaz udziału w zabawach.

3.      Od środy do niedzieli wraz z całym Kościołem będziemy modlić się o ducha pokuty dla każdego z nas, przeżywając „Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty” (14-18 lutego).

4.      W tym roku  od 6  do 9 VI, w pobliżu naszego odpustu przeżywać będziemy Renowację Misji Świętych, które przeprowadzą O. Redemptoryści.  W związku z tym podobnie jak przed  rokiem nie przewidujemy parafialnych rekolekcji wielkopostnych. Natomiast rekolekcje szkolne będą w czasie WP.

5.      Zachęcamy parafian do licznego udziału w nabożeństwach pasyjnych :

a.       Droga Krzyżowa                        w piątki o godz. 8.00 i o 18.00 z kazaniem pasyjnym podczas Mszy św.

b.      Droga Krzyżowa dla dzieci        w piątki o godz. 17.00 (bez Mszy św.)

c.       Gorzkie Żale                                w niedziele po Mszy św. o godz. 11.00.

Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

6.      Sakramentu chrztu św. udzielimy dzieciom w niedzielę 25 lutego podczas Mszy św. o 11.00. Dzieci prosimy zgłaszać w tym tygodniu w poniedziałek, wtorek lub w czwartek.

7.      W sobotę (17 II) o 10.00 odbędzie się zbiórka ministrantów.

8.      w sobotę  (17 II) o 16.00 będzie spotkanie przed bierzmowaniem  dla grupy starszej.

9.      W niedzielę (18 II) po Gorzkich Żalach odbędzie się spotkanie dla dzieci przed I Komunią św.

10.  Informujemy, że intencje mszalne na bieżący rok są już prawie zajęte. Po I Niedzieli WP  będziemy przyjmowali rezerwacje na 2025 r. Jednocześnie przypominamy, że w sprawach małżeńskich pary narzeczonych zgłaszają się z rocznym wyprzedzeniem, a sam termin ślubu mogą rezerwować jeszcze prędzej.

11.  Za tydzień będzie zbierana kolekta na remont seminarium w Pelplinie.

12.  Dyrektor GDK zaprasza Seniorów w poniedziałek 12 II o  13.00 do GDK w Lini W programie darmowa degustacja przysmaków zapustowych, kawa, herbata i część artystyczna.

13.  Peregrynację obrazu MB Nieustającej Pomocy rozpoczniemy po I Niedzieli WP.

14.  Sprawozdanie PZC…      +  pomoc dla Ukrainy

15.  W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby:

·    We wtorek                       + Genowefy Labuda l. 67  z Kobylasza

·    W środę                + Henryka Szyca       l. 80 z Kętrzyna

·    W czwartek          + Adriana Labuda     l. 37 z Gdańska

Zdrowaś Maryjo… wieczny odpoczynek…