ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV niedziela Wielkiego Postu – 10.03.2024 r.

 

  1. Dziś czwarta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą „Laetare”, czyli wielkopostną niedzielą radości. Jej nazwa wywodzi się od pierwszych słów antyfony na wejście w języku łacińskim: „Laetare, Jerusalem (…)”, czyli: „Raduj się, Jerozolimo (…)”. Zewnętrznym wyrazem radości jest różowy kolor szat liturgicznych. To znak, że zbliżamy się w wielkopostnym przygotowaniu do świętowania misterium paschalnego Jezusa Chrystusa

 

2.      We wtorek o 19.00 będzie dodatkowo Msza św. w Lini o 19.00 w intencji Parafian z trasy kolędowej ul Cicha i Długa od kościoła do cmentarza, którzy przyjęli do swoich domów Matkę Bożą w obrazie MB Nieustającej Pomocy. Po tej Mszy św. wizerunek  zostanie przekazany Mieszkańcom   ul. Szkolnej najpierw po stronie parzystej, a następnie nieparzystej.

 

3.      W środę przypada  11 rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Módlmy się za następcę Świętego Piotra, aby dla wszystkich był znakiem miłości Boga i wiernie prowadził Owczarnię Chrystusa na spotkanie z Najlepszym Pasterzem.

 

4.      W sobotę (16 III) o 12.00 Biskup Arkadiusz Okroj udzieli młodzieży naszej parafii sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej. Zachęcamy nie tylko rodziny bierzmowanych, ale wszystkich parafian do licznego udziału w tej Mszy św. Spowiedź św. dla kandydatów i ich rodzin będzie w czwartek po wieczornej Mszy św. podczas adoracji.

 

5.      W sobotę o  godzinie 15.00 w naszym kościele parafialnym odbędzie się diecezjalny zjazd Straży Honorowej NSPJ. Uroczystej Mszy św. będzie przewodniczył  Biskup Arkadiusz. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie członków  Straży Honorowej z naszej parafii i z całej diecezji.

 

6.      Za tydzień w niedzielę (17 III) po Mszy św. o 11.00 odbędzie się spotkanie dla przygotowujących się do bierzmowania (grupa młodsza).

 

  1. W przyszłą niedzielę będzie zbierana  kolekta na WSD w Pelplinie.

 

  1. W dniach od 16 do 24 marca br. będzie odmawiana w Polsce nowenna za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli i bł. Jerzego Popiełuszki w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Inicjatywa duszpasterska będzie promowana w mediach jako „Akcja 21:20”.

 

  1. W tym roku ze względu na obchody Wielkiego Tygodnia uroczystość Zwiastowania Pańskiego  jest przełożona na poniedziałek 8 kwietnia.

 

  1. Przypominamy, że sakramentu chrztu św. w marcu udzielimy w niedzielę Zmartwychwstania podczas Mszy św. o 11.00, a w następnym miesiącu chrzest będzie w niedzielę 28 kwietnia.

 

  1. W gablocie ogłoszeń można zapoznać się z nowymi zapowiedziami przedślubnymi.

 

  1. /Linia/ Na stojaku jest do nabycia przedświąteczny nr „Misyjnych Dróg” (7 zł). W dwumiesięczniku tym razem więcej  o misjonarzach świeckich. W piśmie jak zawsze wiele ciekawych zdjęć, anegdot misyjnych, konkursy, wywiady i świadectwa. Jest też dodatek dla najmłodszych „Misyjne Dróżki Dreptaka Nóżki” (16 stron).

 

  1. W sobotę w Pelplinie odbył się pogrzeb + Biskupa Seniora Piotra Krupy l. 87, emerytowanego biskupa pomocniczego diecezji pelplińskiej. Zdrowaś Maryjo… wieczny odpoczynek…