ogłoszenia

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

V niedziela Wielkiego Postu – 17.03.2024 r.

 

Kolekta na potrzeby WSD w Pelplinie

 

1.      Dziś, w V niedzielę Wielkiego Postu rozpoczynamy część tego okresu liturgicznego, która będzie miała charakter pasyjny.  Od dziś zgodnie z tradycją w kościołach zasłaniane są krzyże.

 

2.      W poniedziałek o 19.00 będzie dodatkowo Msza św. w Kętrzynie w intencji Parafian z Kętrzyna z trasy kolędowej po stronie szkoły, gdzie zakończyła się peregrynacja obrazu MB Nieustającej Pomocy. Po tej Mszy św. prosimy o podjęcie obrazu Parafian  z trasy Kętrzyno -dworzec.

 

3.      We  wtorek przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Jest to dzień modlitw za mężczyzn oraz ich misję w Kościele, rodzinach i świecie. Msze św. będą w Lini o godz. 8.00 i 18.00; w Kętrzynie i w Niepoczołowicach o 16.30.

 

4.      W tym tygodniu ze względu na spowiedź w dekanacie nie będzie czwartkowej adoracji.

 

5.      W sobotę, 23 marca zachęcamy do korzystania z SAKRAMENTU POKUTY w naszej parafii:

w Lini 14.00 – 14.45       oraz      15.15 – 16.00

w Niepoczołowicach 14.00 – 14.30

w Kętrzynie   15.20 – 15.45 

 

6.      W sobotę od 9.30 będą odwiedziny chorych na trasie proboszcza (i tych, którzy z tej trasy ewentualnie się zgłoszą), a pozostałych odwiedzimy w Wielkim Tygodniu.

 

7.      Przyszła niedziela – to Niedziela Męki Pańskiej, czyli Niedziela Palmowa. Będziemy wspominać uroczysty wjazd Chrystusa Pana do Jerozolimy i rozpoczniemy przeżywanie Wielkiego Tygodnia. Błogosławieństwo palm będzie na każdej Mszy Świętej (również podczas sobotniej o godz. 18.00 !!!)  Ze względu na obchody Niedzieli Męki Pańskiej przed sumą parafialną wszystkich prosimy o zgromadzenie się na zewnątrz przy bocznych drzwiach od strony plebani, gdzie będzie odczytana Ewangelia, poświecenie palm i uroczysta procesja do kościoła.

 

8.      W tym tygodniu do środy można zgłaszać dzieci do chrztu na Niedzielę Zmartwychwstania (31 marca).  Przypominamy, że następny termin wyznaczyliśmy na niedzielę 28 kwietnia.

 

9.      W następną niedzielę będzie można złożyć ofiary do puszek na wystrój świąteczny kościoła.

 

10.  W związku z nadchodzącymi świętami prosimy o uporządkowanie grobów swoich bliskich.

 

11.  W gablocie można zapoznać się z  nowymi zapowiedziami.

 

12.  Jest do odebrania/nabycia nowy „Pielgrzym”.