Ogłoszenia 20.04.2014

NIEDZIELA  WIELKANOCNA – 20.04.2014 r.

ZMARTWYCHWSTANIE  PAŃSKIE

Radosnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego

oraz błogosławieństwa Bożego  – życzą  duszpasterze

1. Podziękowania: Ks. Tadeuszowi, Panu Organiście, Młodzieży Oazowej, Scholii,  Ministrantom, Lektorom, Chórowi, Strażakom!, Orkiestrze,  wszystkim Parafianom za poczynione przygotowania do tych świąt w naszej świątyni, w obejściu, na cmentarzu, w kościołach filialnych za wspólne przeżywanie Wielkiego Tygodnia, za wszelkie posługi, zaangażowanie, poświęcenie swojego czasu, środków, sił  i umiejętności, za dane świadectwo wiary oraz  zrozumienie i oddanie Kościołowi składamy serdeczne Bóg zapłać! Niech Bóg za wszelkie dobro pomnaża wasze lata w zdrowiu, darzy obfitością łaski i serca napełnia swoim pokojem.

1. W Poniedziałek Wielkanocny czyli w Drugie Święto  Msze św. będą jak w niedziele – łącznie z Mszą św. o 15.00. Będzie zbierana kolekta na potrzeby KUL.  W tzw. Lany poniedziałek ogłaszamy wielką bitwę wodną na placu przed remizą o godz. 13.30. Będzie podział na drużyny, zasady i nagrody. Każdy przynosi ze sobą zapas wody. W bitwie wezmą udział tylko chętni i zapisani.

1. We wtorek Msze św. w Linii będą o 17.00 i 18.00, a w   kolejne dni bez zmian.

1. W sobotę na 20.00 zapraszamy na Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i przekazanie „ISKRY  MIŁOSIERDZIA” – światła, które zostało wzięte z ognia, który w 2002 r. pobłogosławił błogosławiony Jan Paweł II. Dnia 30 marca br. Ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz przekazał delegacjom diecezjalnym (stypendystom Fundacji Nowego Tysiąclecia) na Mszy Świętej w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach symboliczną „iskrę miłosierdzia”. Nasz Biskup Diecezjalny przekazał to światło dziekanom w czasie  spotkania młodych w Kościerzynie.  A teraz zachęcamy by ten ogień dotarł do wszystkich domów, a zwłaszcza do chorych, samotnych i tych, którzy się go nie spodziewają. Przy tym świetle mamy cieszyć się kanonizacją naszego Papieża i wspólnie się modlić. W ramach naszego przygotowania parafialnego od wtorku do piątku o 17.50 w kościele w Linii przy tym świetle będziemy odmawiać Koronkę do Miłosierdzia Bożego.  O prowadzenie modlitwy prosimy Grupę Modlitewną.

1. Za tydzień – podobnie jak przed rokiem – wolontariusze  z Kartuskiego Hospicjum Domowego w ramach akcji ”Pola nadziei” przeprowadza zbiórkę pieniędzy na pomoc chorym objętym opieką w tym ośrodku. Kartuskie hospicjum jest jedynym związanym z  naszą Caritas  Diecezjalną. Obecnie prowadzone są przygotowania w przekształceniu tego hospicjum w hospicjum stacjonarne. Związane jest to z budowa nowego obiektu. Ta zbiórka będzie zarazem zbiórka przeprowadzaną w ramach Niedzieli Miłosierdzia Bożego na rzecz najbardziej potrzebujących.

1. Za tydzień w niedzielę o 13.00 zapraszamy do Kętrzyna Parafian i Gości na  odpust Miłosierdzia Bożego. Sumę odpustową odprawi i kazanie wygłosi O. Urban Pudełko OFM.  Pozostałe Msze św. w naszej parafii ze względu na transmisję  kanonizacji papieży Jana Pawła II i Jana XXIII  będą w Lini o 7.00- z procesją wielkanocną,  8.45 i o 15.00.  W  Niepoczołowicach Msza św. będzie o 8.45.

W środę odbył się pogrzeb + Jerzego Choszcz l. 70 z Linii ul. Długa 38

Zmarł + Zygmunt Myszkowski l. 64 z linii ul. Szkolna 16 – termin pogrzebu nie jest jeszcze ustalony. Różaniec 19.00 k-ł

Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…