ogłoszenia

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

II  NIEDZIELA  WIELKANOCNA

czyli MIŁOSIERDZIA  BOŻEGO  -  7.04.2024 r.

 

 

7 – 13.04.2024: Tydzień Miłosierdzia

 

KOLEKTA  INWESTYCYJNA

 

1.       Dziś w   Niedzielę Miłosierdzia Bożego przypada także patronalne święto Caritas oraz rozpoczyna się w Kościele Tydzień Miłosierdzia. Ofiary składane dzisiaj do puszek  przeznaczone są na cele charytatywne.

 

2.      W dniu dzisiejszym, razem z Parafianami z Kętrzyna przeżywamy ODPUST MIŁOSIERDZIA BOŻEGO.  Msze św. w Kętrzynie z możliwością zyskania odpustu będą  o godz. 9.30 i o godz. 11.30. Koronkę do Miłosierdzia Bożego odprawimy w łączności z sumą odpustową (ks. Wiesław Badaszek). Msze św. w Lini będą o godz. 7.50(z procesją wielkanocną), 11.00 i 15.00 z Godziną Miłosirdzia; w Niepoczołowicach o godz. 9.30.

 

3.      Jutro (poniedziałek) obchodzić będziemy przeniesioną Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia oraz Dzieła duchowej adopcji dziecka poczętego. Osoby chętne do podjęcia się tego dzieła zapraszamy na Mszę św. o 18.00. Tradycyjna Msza św. w intencji Gromady Zakrzewo będzie o 8.00, a za zmarłych z Gromady w środę o 19.00. W poniedziałek nie będzie Mszy św. o 17.00.

 

4.      W Niepoczołowicach zakończył się kolejny etap nawiedzenia MB Nieustającej Pomocy w Jej obrazie. W poniedziałek o 19.00 będzie dodatkowo Msza św. w Niepoczołowicach w intencji Rodzin, z trasy od kościoła do dworca. Teraz obraz nawiedza rodziny na trasie  za torami.

 

5.      W sobotę (13 IV) o 10.00 w Lini odbędzie się zbiórka ministrantów.

 

6.       Za tydzień, w niedzielę po Mszy św. o  godz. 11.00 odbędzie się  spotkanie   dla rodziców dzieci przygotowujących się do  Uroczystości I Komunii św.

 

7.       Sakramentu chrztu św. udzielimy w niedzielę, 28 kwietnia podczas Mszy św. o 11.00.

 

8.       Za tydzień przeżywać będziemy ósme Narodowe Czytanie Pisma Świętego i rozpoczniemy „Tydzień Biblijny”. W tym roku w nawiązaniu do Chrztu Polski (14 IV) i do hasła roku kościelnego „Uczestniczymy we wspólnocie Kościoła” rozważania  nasze oprzemy na lekturze fragmentów Dziejów Apostolskich. Dlatego liturgię za tydzień rozpoczniemy Hymnem do Ducha Świętego, aspersją i odczytaniem wskazanego fragmentu z tej księgi Pisma Świętego.

 

9.       W przyszłą niedzielę – 14 kwietnia, prowadzona będzie zbiórka na działalność Kartuskiego Hospicjum  DOMU NADZIEI – Pola Nadziei 2024. Wolontariusze będą zbierać pieniądze, które wspomogą ten wyjątkowy cel. Za złożone ofiary już teraz składamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ. Zapraszamy także do udziału w Festynie, który odbędzie się tego samego dnia, przy boisku ZSO nr 2 w Kartuzach w godzinach od 13.00 do 16.00. W programie występy, gry i zabawy, zamki dmuchane, spotkanie z alpakami, bieg dla hospicjum, rajd rowerowy oraz zlot motorów. Zachęcamy także, aby przynosić na festyn kwiaty doniczkowe, które będą upiększały nasz Dom Nadziei. Będzie także możliwość porozmawiania z personelem hospicjum.       Korzystając z okazji przypominamy  nasz KRS 0000229780 potrzebny do przekazania 1,5% podatku (dla emerytów: na stronie  www.caritas-kartuzy.pl jest dostępny PIT-OP lub do zabrania …).  W związku z pojawiającymi się niewłaściwymi informacjami pragnę w imieniu Dyrektora Kartuskiego Centrum Caritas poinformować, że  Kartuskie Hospicjum Dom Nadziei to miejsce, które oferuje pomoc hospicyjną oraz opiekę wytchnieniową całkowicie bezpłatnie. Żaden pacjent nie ponosi kosztów związanych z leczeniem. Tel. 586672950; adres:  Kartuzy,  ul. Leśna 5.

 

 

10.    W czwartek odbył się pogrzeb śp. Teresy Sarnowskiej (lat 95) zam. Linia
ul. Długa 1.   Zdrowaś MaryjoWieczny odpoczynek