ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III niedziela Wielkanocna – 14.04.2024 r.

 

Chrzest Polski - 14 IV - święto państwowe

 

Pola nadziei – wspieramy hospicjum w Kartuzach

 

 

VIII NARODOWE CZYTANIE PISMA ŚWIĘTEGO

– hasło: „Powołani do wspólnoty – komunii z Bogiem i bliźnimi w Kościele”

1.  Dziś w Polsce obchodzona jest NIEDZIELA BIBLIJNA, która rozpoczyna Tydzień Biblijny (14 – 20 kwietnia). Niedziela i Tydzień Biblijny to inicjatywa kierowana do każdego wierzącego. Pismo Święte, zwłaszcza księgi Nowego Testamentu, przybliżają nam Chrystusa jako naszego Pana i Mistrza. W tym roku każdy w domu (indywidualnie lub rodzinnie) niech przeczyta jeden wybrany fragment  z Dziejów Apostolskich. Karteczki z Siglami można zabrać ze stojaków przy wyjściu.

 

2.  We wtorek o 18.45 w Lini będzie dodatkowo Msza św. w intencji Rodzin z ul. Szkolnej (strona parzysta …), które przyjęły obraz  MB Nieustającej Pomocy.

 

3.  W  środę będzie dodatkowo Msza św. w Lini rano o 8.00 i  w Niepoczołowicach o 17.00.

 

4.  W sobotę o 10.00 będzie I spowiedź dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

 

5.  Za tydzień ze względu na procesje wielkanocną, Msza św. ranna rozpocznie się o 7.50.

 

6.  Sakramentu chrztu św. udzielimy w niedzielę 28 kwietnia podczas Mszy św. o godz. 11.00. Dzieci do sakramentu prosimy zgłaszać w tym tygodniu do czwartku włącznie.  W następnym miesiącu ze względu na pielgrzymkę do Wejherowa i I Komunię św. chrzest będzie w niedzielę 26 maja.

 

7.  Jest do odebrania /nabycia nowy „Pielgrzym”. /…/

 

8.  Na jałmużnę wielkopostną do papierowych skarbonek  zebraliśmy 2660,- zł.  Z tej kwoty 400,- zł wpłaciliśmy na konto Caritas diecezjalnej. Część z tych pieniędzy jest na rozlosowanie nagród dla uczestników zbiórki.  Pozostała kwota będzie wpłacona do dyspozycji PZC.