ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV niedziela Wielkanocna – 21.04.2024 r.

 

„NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA”

 

21 – 27  IV: Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele

 

 

1.      Dziś czwarta niedziela Wielkanocy, którą nazywamy popularnie Niedzielą Dobrego Pasterza. Dziś przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Prosimy Jezusa Chrystusa, Dobrego Pasterza, aby nie zabrakło głosicieli Ewangelii i szafarzy sakramentów świętych. Naszą modlitwą obejmujemy wszystkich, którzy odpowiedzieli na głos Bożego wezwania i przygotowują się do kapłaństwa w naszym pelplińskim seminarium.

 

2.      W poniedziałek w Lini będzie tylko jedna Msza św. - koncelebrowana o 17.00.

 

3.      We wtorek i środę po wieczornej Mszy św. odbędą się spotkania dla dzieci klas III przed I Komunia św.

 

4.      We wtorek przypada uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski. Parafia Miechucino zaprasza na coroczny odpust o  godz. 18.00.

 

5.      W czwartek przypada święto św. Marka, Ewangelisty. Na modlitwy w intencji o urodzaje zapraszamy na Mszę św. w Lini o 18.00.

 

6.      W środę o 19.00 w Niepoczołowicach będzie odprawiona Msza św. w intencji Rodzin z trasy kolędowej za torami (…).  Obecnie obraz wędruje trasą w stronę do jeziora.

 

7.      W czwartek o 19.30 w Kętrzynie będzie odprawiona Msza św. w intencji Rodzin na trasie kolędowej po lewej stronie (…).  Dalej obraz przechodzi na Kętrzyno –Wybudowania.

 

8.      W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o 11.00 udzielimy sakramentu chrztu św. Nauka dla rodziców i chrzestnych będzie w piątek po Mszy  św. o 18.00.

 

9.      Za tydzień na Mszę św. o 11.00 zapraszamy osoby (…), które oddały podpisane skarbonki papierowe w ramach  akcji jałmużny wielkopostnej. Po Mszy św. będzie losowanie niespodzianek.  Kwota, jaka pozostała do dyspozycji PZC  to 1900,0 zł.

 

10. Dyrektor Kartuskiego Centrum CARITAS przesyła podziękowania za włączenie się w tegoroczną akcję „Pola nadziei”. W naszej parafii na kartuskie hospicjum zebraliśmy 3517,05 zł. (L-2089,05;  K-708;  N-720).  Bóg zapłać!

 

11. Za tydzień procesja wielkanocna będzie przed  Mszą św. o 15.00 (po koronce do miłosierdzia Bożego).

 

12. W czwartek odbył się pogrzeb + Anny Stomo-Przytuła l. 92 z Kobylasza. Zdrowaś Maryjo… wieczny odpoczynek …