ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VI niedziela Wielkanocna – 5.05.2024 r.

Kolekta  inwestycyjna

Zbiórka na zorganizowanie Pielgrzymki do Wejherowa

 

1.  Dziś (5 – 8 V) rozpoczynamy   doroczne dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące  
Modlitwy odprawimy w kościołach:

·         w poniedziałek  w Lini                                     o godz. 18.00

·         we wtorek                   w Kętrzynie                            o godz. 19.00

·         w środę              w Niepoczołowicach               o godz. 18.00

 

2.     W poniedziałek przypada w liturgii święto Świętych Filipa i Jakuba Młodszego, Apostołów.

 

3.     W poniedziałek o 9.00 będzie dodatkowo Msza św. w Lini na rozpoczęcie sesji nowo wybranej Rady Gminy Linia.

 

4.     Zapowiedziane na ten tydzień  próby dzieci przed I Komunią św. odbędą się w poniedziałek (a nie we wtorek ) i w środę po Mszy św. o 18.00.

 

5.     W środę przypada uroczystość Św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W środę nie będzie Mszy św. o 16.45.

 

6.     W piątek (10 maja) rozpoczniemy NOWENNĘ (w łączności z nabożeństwem majowym), którą będziemy przygotowywali się do uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Msze św. będą w Niepoczołowicach o 17.00 i w Lini tylko o 18.00.

 

7.  W sobotę (11 maja) wyruszy 87 Piesza Pielgrzymka na odpust Wniebowstąpienia
 do Wejherowa
. Jak w latach minionych prosimy o kontakt kierowców samochodów  do przewożenia bagażu. O godz. 3.30 będzie zbiórka pielgrzymów w kościele na wspólną modlitwę. Wymarsz grupy nastąpi o godz. 3.35. O 5.00 łączymy się z grupą ze Strzepcza. W drodze obowiązują nas zasady ruchu drogowego w kolumnach pieszych, nie przekraczamy osi jezdni, nie wychodzimy przed grupę, bezwzględnie podporządkowujemy się strażakom – kierującym ruchem. W czasie pielgrzymki zachowujemy pełną trzeźwość i nie palimy papierosów.  W tym roku będzie nam akompaniować nasza Orkiestra Gminna. Tradycyjnie zatrzymamy się w Częstkowie, ale ze względu na to, że w remizie będą uroczystości komunijne, zatrzymujemy się koło sklepu i żywimy się we własnym zakresie. Drugie zatrzymanie będzie w Sychowie. W niedzielę, w drogę powrotną wyruszamy „zaraz” po uroczystościach odpustowych.

 

8.     W przyszłą niedzielę (12 maja) przypada UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO. Ze względu na pielgrzymkę do Wejherowa w tę niedzielę nie będzie procesji wielkanocnej.

 

9.     Sakramentu chrztu św. udzielimy w niedzielę, 26 maja podczas Mszy św. o godz. 11.00.

 

10.           Nowe zapowiedzi są wywieszone w gablocie ogłoszeń.

 

11.           Pogrzeby:

 

·   W sobotę odbył się pogrzeb + Zbigniewa Bigus l. 77 z Niepoczołowic, Okrężna 3

·   We wtorek o 9.30 odbędzie się pogrzeb rocznego + Kamilka Lietzau zam. Kobylasz 15 (kolęda Potęgowo). O 9.00 będzie Msza św. w intencji jego rodziny.

 

·   W czwartek o 11.00 w parafii Rekownica odbędzie się pogrzeb + Jana Kleist l. 70. – taty ks. Bartosza.  Dzisiaj Różaniec Róż Różańcowych po Mszy św. o 11.00 będzie za + Jana. Zdrowaś Maryjo… wieczny odpoczynek…