ogłoszenia

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

X niedziela zwykła9.06.2024 r.

 

1.      W czwartek zakończyliśmy odnowienie Misji św. w naszej parafii. Dziękujemy wszystkim, którzy odpowiedzieli na zaproszenie i wzięli udział w tym wydarzeniu. Niech ten czas zaowocuje wzrostem naszej  wiary, umocnieniem przy Chrystusie  i rozpaleniem naszej miłości.

 

2.      We czwartek o godz. 20.00 zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie – w intencji o pokój, zgodę i miłość w rodzinach.

 

3.      W piątek o 10.00 w Niepoczołowicach będzie dodatkowo Msza św. w intencji + ks. Bazyli Olęcki oraz o Boże błogosławieństwo dla całej społeczności SP w Niepoczołowicach, a także wszystkich obecnych na Mszy św. z racji Dnia Patrona Szkoły.

 

4.      W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o 11.00 udzielimy sakramentu chrztu św. Nauka dla rodziców i chrzestnych będzie w piątek po wieczornej Mszy św.

 

5.      Dyrektor, nauczyciele oraz pracownicy Szkoły Podstawowej im. ks. kan. Bazylego Olęckiego w Niepoczołowicach serdecznie zapraszająca na Festyn Rodzinny, który odbędzie się w niedzielę, 16 czerwca 2024 roku w godzinach 13.00 - 17.00 na placu przy szkole. Na wszystkich czekają atrakcje oraz stoiska gastronomiczne. Jednocześnie informujemy, że parking przy szkole będzie wyłączony z użytkowania po Mszy św. od  ok. 11.00 do końca trwania festynu. Liczymy na Państwa obecność i wspólną zabawę.

 

6.      Przed tygodniem , 1 VI na stadionie i w niedzielę 2 VI przy kościele Wolontariuszki z „Rolniczka” razem z GDK i Osobami zaangażowanymi w zbiórkę pieniędzy na odbudowę spalonej kuchni w Lęborku zebrali 2130,80 zł. Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim, którzy wsparli tę akcję.

 

7.      Jest do odebrania/nabycia nowy „Pielgrzym”.

 

8.      Przypomnienia:

 

·   Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Pelplińskiej zaprasza młodych mężczyzn, którzy rozpoznają
w sobie powołanie do kapłaństwa, do rozpoczęcia formacji i studiów w pelplińskim seminarium, które jest częścią Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Kandydaci, w tym również tegoroczni maturzyści, proszeni są o zgłoszenie się do 11 lipca 2024 r. na rozmowę kwalifikacyjną (umówioną wcześniej telefonicznie – tel. 508 830 077) oraz o złożenie w Rektoracie Seminarium odpowiednich dokumentów. Szczegółowe informacje na temat warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej 
seminariumpelplin.pl

·   W niedzielę 16 czerwca odbędą się „Przystań dla Rodzin”. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. w katedrze o 13.30. Zwieńczeniem  spotkania będzie występ zespołu Siewcy Lednicy.

·   W poniedziałek, 17 czerwca  – po raz XII w Pelplinie odbędzie się spotkanie młodych „Przystań – warsztaty dla duszy”. Szczegółowy program na plakatach i w internecie.

·   Jeszcze tylko do  czwartku zbiórka elektrośmieci.

 

9.      We wtorek o 9.00 odbędzie się pogrzeb + Józefa Stenki l. 89, zam. Zakrzewo Folwark 60.  Różaniec będzie odmawiany w kościele w Lini po ostatniej Mszy św. Zdrowaś Maryjo… wieczny odpoczynek…