Ogłoszenia parafialne 26.01.2014

TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA

26 stycznia 2014

1. Dziś przypada 3. niedziela w ciągu roku liturgicznego, a zarazem jest to ostatnia niedziela stycznia, która jest obchodzona jako Światowy Dzień Trędowatych. Choroba ta jest dziś uleczalna, ale mimo to wciąż zbiera wielkie żniwo w krajach rozwijających się. Nie pozostawajmy obojętni na cierpienie tak wielu osób, tym bardziej że wystarczą naprawdę niewielkie środki, by móc skutecznie pomóc jednej osobie

2. Wczoraj dobiegł końca tegoroczny Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Od kilku lat dzień po jego zakończeniu, tj. 26 stycznia, obchodzony jest w Polsce i w kilku innych krajach Dzień Islamu. Jego celem jest przede wszystkim modlitwa za wyznawców islamu, ale też wzajemne, lepsze poznanie się i poszukiwanie dróg porozumienia.

3. W poniedziałek Msze św. w Linii będą o 8.30 i 18.30, a od wtorku do soboty o 8.30 i 18.00.

4. Kto nie mógł przyjąć kolędy w wyznaczonym terminie, a chce prosić o błogosławieństwo, może się umówić indywidualnie z kapłanem w ciągu nadchodzącego tygodnia.W tym tygodniu przypada też pierwsza sobota miesiąca. W tym dniu szczególnie czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność. Od godziny 8.30 będziemy odwiedzać chorych z posługa sakramentalna. Prosimy więc zgłosić.

5. Za tydzień w niedzielę w liturgii przypada święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Jest to Dzień Życia Konsekrowanego. W czasie wszystkich Mszy św. /poza świąteczną w sobotę/ będzie obrzęd błogosławieństwa świec. Za tydzień będzie zbierana kolekta inwestycyjna, a przed kościołami – z racji przypadającego święta – będą zbierane ofiary do puszek  na rzecz zakonów klauzurowych.

6. Zespół Charytatywny zaprasza dnia 1 lutego 2014 na Bal Charytatywny, który odbędzie się Sali GDK. Dochód z zabawy przeznaczony jest na pomoc najbardziej potrzebującym w naszej parafii. Sam koszt udziału w zabawie jest już wsparciem inicjatywy. Zapraszamy!

W tym tygodniu patronują nam:

• 27 I – bł. Jerzy Matulewicz (1871-1927), biskup, odnowiciel zgromadzenia marianów i założyciel dwóch zgromadzeń żeńskich: sióstr eucharystek i sióstr ubogich od Niepokalanego Poczęcia NMP (wspomnienie obowiązkowe);

• 28 I – św. Tomasz z Akwinu (1225-1274), prezbiter i doktor Kościoła, wielki czciciel Jezusa Eucharystycznego; jest on autorem m.in. hymnu eucharystycznego „Zbliżam się pokorze” (wspomnienie obowiązkowe);

• 31 I – św. Jan Bosko (1815-1888), prezbiter, założyciel zgromadzeń salezjańskich, które oddają się pracy z młodzieżą (wspomnienie obowiązkowe).