Ogłoszenia 15.05.2016

Zesłanie Ducha Świętego – 15.05.2016 r.

Misyjny Dzień Chorych

1. Obchodzimy dziś święty dzień Pięćdziesiątnicy, w którym Duch Święty zstąpił na Apostołów zebranych na wspólnej modlitwie. Wspominamy początek Kościoła i dziękujemy, że Duch Święty towarzyszy wiernym ze swoim światłem i swoją mocą. Wyrażamy również wdzięczność za dar Ducha Świętego otrzymany w sakramentach chrztu i bierzmowania.

1. Przed tygodniem nasza parafia pielgrzymowała na odpust Wniebowstąpienia do Wejherowa /ok. 100+70/. Serdecznie dziękujemy wszystkim pielgrzymom za złożone świadectwo wiary, za wspólne modlitwy i za ofiarowany trud. Szczególne podziękowania kierujemy pod adresem tych, którzy zaangażowali się w zorganizowanie pielgrzymki oraz sprawny i bezpieczny przemarsz. /Władzom Gminy – kierowcom i właścicielom pojazdów –– strażakom – orkiestrze – niosącym krzyż – obraz – nagłośnienie – porządkowym – prowadzącym modlitwy i śpiew/.

1. W niedzielę 47 dzieci przystąpiło do I Komunii św. O godz. 15.00 będzie nabożeństwo dziękczynne połączone z nabożeństwem majowym. Dzieci na to nabożeństwo przybędą z chrzestnymi. W ramach Białego Tygodnia – do piątku dzieci będą miały swoje Msze św. o 18.00; w sobotę w Lini o 8.30, a za tydzień w niedzielę dzieci przyjdą na swoją Mszę św. o 11.00.

1. Rodzinom dzieci I – Komunijnych dziękujemy za uporządkowanie terenu wokół kościoła i plebanii. /dary – „wieczna lampka” i „waskulum” ze stojaczkiem na ręczniczek/ Bóg zapłać!

1. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt, Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Msze św. będą w Lini o 7.00, 17.00 i 18.00.

1. W czwartek przypada święto liturgiczne Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. To nowe święto, wpisane do kalendarza liturgicznego na polecenie papieża Benedykta XVI, od 2013 roku jest obchodzone w naszej Ojczyźnie.

1. W przyszłą niedzielę – Trójcy Przenajświętszej kończy się czas Komunii św. wielkanocnej.

1. Za tydzień podczas Mszy św. o 15.00 udzielimy sakramentu chrztu św. Rodziców i chrzestnych zapraszamy na naukę w piątek po wieczornej Mszy św.

1. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 11.00 odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci obecnych II klas w celu ustalenia terminu I Komunii św. w 2017 r.

2. Zapowiedzi:

Dariusz Miotk                         kawaler           Orle par. Garczyn

Dominika Szmidtka               panna              Kobylasz         (II)

Michał Trepczyk                     kawaler           Zakrzewo

Anita Mielewczyk                  panna              Luzino            (II)

Przemysław Labuda               kawaler           Kętrzyno

Monika Szczypior                    panna              Linia               (I)

• Parafia Rozłazino koło Lęborka z okazji Roku Miłosierdzia organizuje 16 dniową pielgrzymkę śladami św. Pawła Apostoła do Grecji i Włoch w terminie: 24.06 – 9.07. 2016r.  W programie zwiedzanie Grecji, odpoczynek nad morzem Egejskim, zwiedzanie Włoch z pobytem w  Asyżu, Padwie, Loreto, San Giovanni Rotondo, Rzymie i przejściem przez Drzwi Święte. Zostało 5 wolnych miejsc. Cena 3900 zł. Szczegóły pielgrzymki na stronie www.parafiarozlazino.pl  lub pod numerem telefonu 603 75 84 06.