Ogłoszenia 1.05.2016

VI niedziela Wielkanocy – 1.05.2016 r.

Zbiórka do puszek na zorganizowanie pielgrzymki do Wejherowa

kolekta inwestycyjna

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy maj – miesiąc, który w naszej polskiej tradycji jest naznaczony modlitwą razem z Maryją, Matką Jezusa i przez Jej wstawiennictwo. Będziemy Ją prosić, by nam pomagała przyjmować i wypełniać naukę Jej Syna, by nas uczyła pełnić wolę Boga. Zachęcamy do brania udziału w nabożeństwach w kościołach, przy krzyżach i kaplicach przydrożnych.

1. W poniedziałek Msze św. w Lini będą 17.00 i 18.00, w środę o 7.00 i 18.00, w czwartek 17.00 i 18.00.

1. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dawne Dni Krzyżowe. Modlitwy o urodzaje i za kraje głodujące odprawimy przy krzyżach:

• w poniedziałek        w Niepoczołowicach                          o 18.00

• we wtorek               w Lini                                    o 11.00 z majowym przed NS

• w środę                   w Kętrzynie                                       o 16.30

Po modlitwach przy krzyżu odprawimy Msze św.

1. We wtorek przypada uroczystość NMP Królowej Polski, głównej Patronki naszej ojczyzny. Msze św. odprawimy jak w niedzielę. To również 225. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Będziemy modlić się w intencji naszej umiłowanej Ojczyzny. W tym dniu będą zbierane ofiary na pomoc Ukrainie.

1. W tym tygodniu przypadają miesięczne dni Eucharystyczne. W czwartek po wieczornej Mszy św. będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19.30.

1. W środę i w piątek o 18.00 zapraszamy na spotkanie w kościele dzieci przygotowujące się do I Komunii św. Dzieci uczestniczą wpierw we Mszy świętej a potem próba ok. godziny.

1. W piątek wyjątkowo odwiedzimy chorych od 8.30. Mszę św. w kościołach filialnych o 16.30, w Lini o 18.00.

1. W sobotę wyruszy 82 Piesza Pielgrzymka na odpust Wniebowstąpienia do Wejherowa. O godz. 3.00 będzie zbiórka pielgrzymów w kościele na wspólną modlitwę. Wymarsz grupy nastąpi o 3.10. (…). Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP i modlitwy pierwszo-sobotnie będą odprawione w ramach pielgrzymki.

1. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

2. W niedzielę 22 maja podczas Mszy św. o 15.00 udzielimy sakramentu chrztu św.

3. Zapowiedzi:

Grzegorz Szczypior    kawaler           Linia

Monika Szypuła         panna              Reda   (I)

Maciej Młodożeniec   st. wolny         Słupsk

Izabela Labuda           st. wolny         Linia   (I)

• Przed tygodniem w ramach akcji „Pola nadziei” nasza parafia zebrała 1898,70 zł. Zarząd i organizatorzy zbiórki składają serdeczne podziękowanie. Bóg zapłać!

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 2 maja – św. Atanazy Wielki z Aleksandrii, biskup i Doktor Kościoła, jeden z wybitnych Ojców Kościoła broniących bóstwa Chrystusa oraz autor znakomitych dzieł w obronie wiary.

• 4 maja – św. Florian, rzymski żołnierz i męczennik, patron i orędownik strażaków oraz hutników.

• 6 maja – świętych Apostołów Filipa i Jakuba Młodszego, święto.