Ogłoszenia 17.04.2016

IV niedziela Wielkanocna – 17.04.2016 r.

Kwartalne dni modlitw o powołania

1. W Ewangelii czwartej niedzieli Wielkanocy słyszymy, że Pan Jezus porównuje się do pasterza troszczącego się o owce. Tak! Pan Jezus jest Dobrym Pasterzem, który opiekuje się nami – swoimi owcami i każdego z nas pragnie obdarować życiem wiecznym, które wysłużył przez swoją mękę, śmierć i zmartwychwstanie. Dziękujmy za ten dar, dziękujmy za nieskończoną miłość Pana Boga i bądźmy Mu posłuszni.

1. To porównanie Jezusa do pasterza każe nam nazywać tę niedzielę niedzielą Dobrego Pasterza. W tym dniu przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania, który rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Módlmy się o gorliwych kapłanów i osoby zakonne, którzy będą naśladować przykład Chrystusa – Dobrego Pasterza.

1. W tym tygodniu Msze święte będą zasadniczo o 17.00 i 18.00, a w poniedziałek i środę o 7.00 i 18.00.

1. W piątek zapraszamy rodziców i chrzestnych na naukę przed chrztem po wieczornej Mszy św.

1. W sobotę będziemy obchodzić uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa, męczennika i patrona Polski. Znajdźmy czas na spotkanie z Chrystusem we Mszy Świętej i na modlitwę w intencji naszej umiłowanej Ojczyzny. Parafia Miechucino zaprasza na swój odpust na godz. 11.00.

1. Za tydzień procesja wielkanocna będzie w łączności ze Mszą św. o 11.00.

1. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o modlitewnej pamięci.

1. Zapowiedzi:

Waldemar Kotłowski          stanu wolnego          Strzepcz

Anita Gafke                            stanu wolnego          Linia              (I)

• Za tydzień wolontariusze z Kartuskiego Hospicjum Domowego w ramach akcji ”Pola nadziei” przeprowadza zbiórkę pieniędzy na pomoc chorym objętym opieką w tym ośrodku. Kartuskie hospicjum jest jedynym związanym z naszą Caritas Diecezjalną.

• W odpowiedzi na apel Papieża Franciszka o braterską solidarność z chrześcijanami z Ukrainy, biskup diecezjalny Ryszard Kasyna, zwraca się z prośbą o przeprowadzenie w niedzielę 24 kwietnia 2016 r. zbiórki do puszek na rzecz pomocy humanitarnej dla Ukrainy. Ze względu na wspomnianą akcję „Pola nadziei” w naszym dekanacie taka zbiórka będzie przeprowadzona tydzień później, czyli w niedzielę 1 maja.

• Biegi przełajowe stadion w Lini -12.00

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 23 IV – św. Wojciech, biskup Pragi oraz misjonarz na Węgrzech i w Polsce, który wyruszył z misją ewangelizacyjną do pogańskich Prus, gdzie poniósł śmierć męczeńską; obok Maryi, Królowej Polski, i św. Stanisława, główny patron naszej Ojczyzny.