Ogloszenia 10.04.2016

III niedziela Wielkanocna – 10.04.2016 r.

Tydzień Biblijny 10 – 16.04.2016

1. Po swoim zmartwychwstaniu Pan Jezus wielokrotnie ukazywał się swoim uczniom i przyjaciołom, spotykał się z nimi i dawał im dowody, że żyje. Dziś o jednym z takich spotkań opowiada nam Ewangelia. Od 8 lat trzecia niedziela Wielkanocy w naszej Ojczyźnie, dzięki inicjatywie Dzieła Biblijnego im. Jana Pawła II, jest Niedzielą Biblijną, inaugurującą w Kościele w Polsce Tydzień Biblijny. Znajdźmy w tym tygodniu czas na spotykanie się z Panem w Jego słowie. Zachęcamy do indywidualnej lektury i medytacji słowa Bożego.

1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie z dziećmi I komunijnymi i rodzicami.

1. W tym tygodniu Msze św. będą zasadniczo o 17.00 i 18.00. Dodatkowo w środę w Niepoczołowicach o 18.00.   W poniedziałek o 18.30 spotkanie dla narzeczonych z VII i VIII.

1. W dniach 14-16 kwietnia (czwartek – sobota) będziemy przeżywać główne uroczystości związane z jubileuszem 1050-lecia chrztu Polski. Historycy są zgodni, że chrzest Mieszka I odbył się 14 kwietnia, w Wielką Sobotę. Tego dnia uroczystości będą odbywać się w Gnieźnie. Natomiast w piątek i w sobotę w Poznaniu z udziałem biskupów i władz państwowych. Punktem kulminacyjnym będzie sobotnie dziękczynienie i Eucharystia z udziałem Episkopatu Polski na stadionie w Poznaniu.

1. W przyszłą niedzielę – Dobrego Pasterza rozpoczniemy kwartalne Dni Modlitw o powołania do służby w Kościele (17 IV – 23 IV). Za tydzień procesja wielkanocna będzie w łączności ze Mszą św. o 8.00.

1. W tym tygodniu do środy włącznie prosimy zgłaszać dzieci do sakramentu chrztu św.

1. Zapowiedzi:

Wojciech Naczk                     kawaler           Łęczyce

Monika Block                         panna              Linia               (II)

Mariusz Labuda                               kawaler           Tłuczewo

Monika Czaja                                     panna              Niepoczołowice          (II)

1. Jest do odebrania nowy numer Pielgrzyma.

Informacja

• Urząd Gminy Linia wraz z Odziałem Ochotniczej Straży Pożarnej przypomina o zakazie zastawiania wyjazdu z budynku Straży Pożarnej. Organy kontrolujące ruch publiczny, mogą egzekwować kary za nieprzestrzeganie przepisów. Informujemy również, że istnieje wiele miejsc parkingowych, gdzie można pozostawić samochód, np. parking przy starym budynku Poczty Polskiej, parking za kościołem parafialnym (wjazd od strony szkoły).

• W związku z przypadającym na dzień 20 kwietnia Dniem Ziemi Urząd Gminy w Lini przypomina właścicielom nieruchomości o prawnym obowiązku sprzątania chodników z różnego rodzaju zanieczyszczeń, w tym również z piasku. Obowiązki te wynikają między innymi z Ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz Uchwały Rady Gminy. Właściciele, użytkownicy, osoby posiadające nieruchomość na terenie gminy, a także inne podmioty władające nieruchomościami zobowiązani są do utrzymania czystości i porządku na chodnikach położonych wzdłuż nieruchomości.