Ogłoszenia 21.02.2016

II niedziela Wielkiego Postu – 21.02.2016 r.

1. W nadchodzącym tygodniu Msze św. w Lini będą w poniedziałek, w środę i w sobotę rano o 7.30 i wieczorem o 18.00, a we wtorek i w czwartek o 17.00 i 18.00. W najbliższy piątek Droga Krzyżowa będzie (rano wyjątkowo) o godz. 7.30 i wieczorem o 18.00 (następnie Msza św. z kazaniem).

1. W poniedziałek i w środę o 17.00 będzie dodatkowa Msza św. w Kętrzynie.

1. W piątek o 17.30 będzie dodatkowa Msza św. w Niepoczołowicach.

1. Za tydzień w sobotę Mszą św. o 18.00 rozpoczniemy Parafialne Rekolekcje Wielkopostne, które potrwają do wtorku włącznie. Nauki będzie głosić O. Ewaryst OFM – proboszcz w parafii klasztornej w Kadynach k. Tolkmicka. W sobotę na 20.30 zapraszamy młodzież na naukę stanową i apel maryjny. Za tydzień w niedzielę ze względu na rekolekcje Msza św. w Niepoczołowicach będzie o 13.30.

1. Za tydzień podczas Mszy św. o 15.00 udzielimy sakramentu chrztu św. Nauka dla rodziców i chrzestnych będzie w piątek po wieczornej Mszy św.

1. Podobnie jak przed rokiem rozpoczynamy akcję Caritas zbierania jałmużny do papierowych skarbonek Jednym z głównych celów jałmużny wielkopostnej jest uwrażliwienie ludzi na potrzeby innych. Jałmużna nie jest tylko zwykłym wsparciem okazanym potrzebującemu, ale jest uczynkiem miłosierdzia. Pamiętajmy, że jałmużna nie bierze się z tego co nam zbywa albo czego nie potrzebujemy, lecz jest rezultatem świadomego wyrzeczenia oraz umartwienia i pracy nad sobą. Różni się więc od dobroczynności tym, że ma na względzie nie tylko potrzebującego, lecz także darczyńcę, który przez dawanie jałmużny udoskonala siebie. Zachęcamy, aby w Roku Miłosierdzia całe rodziny zaangażowały się w akcję „Skarbonka miłosierdzia”. Niech w każdej rodzinie znajdzie się taka skarbonka na czas Wielkiego Postu. Jedna złotówka, z każdej skarbonki zostanie przeznaczona na działalność charytatywną Caritas Diecezji. Koszt skarbonki wynosi 30 gr. Wpłata do Caritas wyniesie zatem 1,30 zł za skarbonkę. Pozostałe zebrane środki pozostają do dyspozycji parafii. Dzieci są zaproszone do udziału w konkursie „Logo ze skarbonki”. Oddając w kościele w Wielką Sobotę razem ze „święconką” zebrane pieniądze należy włożyć do skarbonki kartę z wypisanym: imieniem, nazwiskiem i parafią.

Inne:

W tym tygodniu LZS i GDK w Lini w ramach ferii zimowych zaprasza:

o       wtorek 10.00        Linia               Otwarty Turniej Halowej Piłki Nożnej r. 2003 i młodsi

o       wtorek 10.00        Strzepcz          Otwarty Turniej Halowej Piłki Nożnej r. 2000 – 2002

o       sobota 9.00           Linia               I Turniej Otwartej Ligi Piłki Siatkowej kobiet r. 2001 i starsze