Ogłoszenia 31.01.2016

CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

31 stycznia 2016

1. W wydarzeniu opisywanym w dzisiejszej Ewangelii można zobaczyć jakbyrésumé Jezusowej misji: będzie nauczać, uzdrawiać, ale w końcu zostanie odrzucony przez swój naród i wydany na śmierć. Stanowi ono również zapowiedź, że za wierność Chrystusowi trzeba czasem zapłacić najwyższą cenę. Prośmy Go zatem, by nam pomagał być wiernymi i by umacniał nasze świadectwo.

2. W dzisiejszą niedzielną obchodzimy Światowy Dzień Trędowatych. To szczególna okazja, by pomodlić się za cierpiących na tę straszliwą chorobę, za tych, którzy im spieszą z pomocą, a także za wszystkich chorych, opuszczonych i wykluczonych.

3. Zakończyła się wizyta duszpasterska – kolęda w naszej parafii. Składamy wszystkim parafianom serdeczne podziękowanie za przyjęcie kapłana, p. organisty i ministrantów z modlitwą i błogosławieństwem w waszych domach. Dziękujemy za wszelkie przejawy życzliwości, za posiłki, poczęstunki, obwozy i ofiary złożone na Kościół. Bóg Zapłać!!

4. W poniedziałek msze św. będą w Lini o 17.00 i 18.00. Po Mszy św. o 18.00 zapraszamy na krótkie spotkanie wszystkich narzeczonych, którzy w tym roku, do sierpnia włącznie, zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński na krótkie spotkanie. Wystarczy jedna ze stron.

5. W najbliższy wtorek, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego. W naszej polskiej tradycji nazywane jest świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Msze Święte w naszym kościele będą sprawowane rano o 6.45oraz wieczorem o 16.30 i 18.00; w Kętrzynie o 16.30, a w Niepoczołowicach o 18.00. W czasie Mszy św./poza ranną w Lini/ będzie obrzęd błogosławieństwa świec. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. zapraszamy ze świecami na Mszę św. w Lini o godz. 18.00. Przynieśmy zatem ze sobą gromnice. Niech staną się one znakiem obecności Chrystusa – światłości świata. Zapalajmy je, jak mówi stara polska tradycja, w chwilach trwogi i zagrożenia, aby o tej Bożej obecności i Opatrzności sobie nieustannie przypominać.

6. W tym dniu już po raz 20. będziemy obchodzić Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Otoczmy więc naszą modlitwą tych, którzy przez składane śluby zakonne czy inne zobowiązania pragną całkowicie ofiarować swoje życie Panu Bogu, żyjąc według rad ewangelicznych czystości, ubóstwa i posłuszeństwa. Tego dnia zakończy się również przeżywany od listopada 2014 r. Rok Życia Konsekrowanego, podczas którego próbowaliśmy poznawać piękno i radość tej formy życia całkowicie oddanego Panu Bogu. Składane w to święto ofiary zostaną przeznaczone na wsparcie kontemplacyjnych wspólnot zakonnych w naszej Ojczyźnie.

7.  W środę, 3 lutego, z okazji liturgicznego wspomnienia Świętego Błażeja, którego czcimy jako orędownika w chorobach gardła, Msze św. w Lini będą o 7.00 oraz o 17.00 i 18.00. Po Mszach św. tylko o 7.00 i 18.00pobłogosławimy świece oraz udzielimy specjalnego błogosławieństwa za jego wstawiennictwem.

8. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

9. W czwartek Msze św. w Lini będą o 16.00 i 18.00. Z racji pierwszego czwartku miesiąca od godz. 17.00 będzie spowiedź szczególnie dla II gimnazjum. Po wieczornej Mszy św. będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu, która potrwa do godz. 19.30.

10. W piątek Msze św. będą w Lini o 7.00 i 18.00, a w Kętrzynie i w Niepoczołowicach o 16.30. W piątek przypada wspomnienia św. Agaty, dziewicy i męczennicy. W ramach liturgii poświęcimy chleb i wodę św. Agaty, które przynoszą sami wierni i przechowują poświęcone w swoich domach dla ich ochrony.

11. W sobotę o 8.00 odśpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Pannie. Po Godzinkach odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego – nowa lista prowadzących na luty znajduje się w gablocie i na stronie parafii.

12. W sobotę od 9.00 odwiedzimy chorych z sakramentami świętymi.

13. Ze względu na brak zgłoszeń, chrztu św. udzielimy w lutym w niedzielę 28-go.

14. Za tydzień będzie zbierana kolekta inwestycyjna.

15. Za tydzień po Mszy św. o godz.15.00 odbędzie się spotkanie z kandydatami do bierzmowania.

16. Jest do nabycia nowy „Pielgrzym” i „Mały Pielgrzym”.

17. Jubilatom i solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia. Tym, którzy korzystają z czasu ferii zimowych, życzymy bezpiecznego i przyjemnego wypoczynku. Pozdrawiamy również wszystkich wypoczywających w naszej wspólnocie.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 3 II − św. Błażej, biskup Sebasty (dzisiejsza Turcja), któremu tradycja przypisuje orędownictwo w chorobach gardła;

• 5 II − św. Agata, jej imię oznacza „dobra”; jej wstawiennictwu przypisuje się ocalenie jej rodaków po wybuchu Etny i z tej okazji błogosławi się chleb jako znak dobroci oraz wodę, która chroni przed niebezpieczeństwem ognia;

• 6 II − św. Paweł Miki z 25 towarzyszami − to japońscy misjonarze i męczennicy, którzy w tym dalekim kraju głosili Ewangelię i dla niej ponieśli śmierć.