Ogłoszenia 29.11.2015

I niedziela Adwentu – 29.11.2015 r.

1. Od nadchodzącego tygodnia – od poniedziałku do piątku – Msze św. w Lini będą rano o 6.40 i wieczorem o 18.00. Małe dzieci z lampionami zapraszamy na Mszę św. o 18.00. Zachęcamy również do chwalebnego zwyczaju uczestnictwa we Mszy św. przed świtem o 6.40 /lampiony ranne…/. Dzieci (SP i młodsi) obecne na wieczornej Mszy św., jak również rano otrzymają obrazek (czyli znak uczestnictwa w roratach). Temat przewodni tegorocznych rorat to: „Drzewo życia. Chrzest źródłem miłosierdzia”.

2. W tym tygodniu przypadają miesięczne dni eucharystyczne. Osoby odprawiające nabożeństwo I Piątków zapraszamy do spowiedzi i po podpisy już od poniedziałku przed każdą Mszą św. /przypominamy, że dla ważności nabożeństwa potrzebne jest pełne uczestnictwo we Mszy św. w I Piątek/. W piątek Msze św. w kościołach filialnych będą: o 16.30. W czwartek od 17.15 – 18.00 – będzie dodatkowa spowiedź.

3. W sobotę od 9.00 odwiedzimy chorych z sakramentami świętymi. Kolejne odwiedziny planujemy jeszcze w tygodniu przed samą Wigilią. 8.10 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.

4. W sobotę o 16.30 w Lini będzie dodatkowa Msza św. w intencji Pszczelarzy.

5. Przyszła niedziela będzie przeżywana w Polsce jako Dzień Modlitw i Pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Przed kościołami będą zbierane ofiary do puszek na ten cel.

6. Za tydzień będzie zbierana kolekta inwestycyjna.

7. Przypominamy, że w święto 8 grudnia, podczas wieczornej Mszy św. będzie poświęcenie modelików dla dzieci I komunijnych (medaliki nabywamy we własnym zakresie).

8. Zespołu Charytatywny z dniem dzisiejszym rozpoczynamy coroczną akcję Caritas Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Minimalna cena małej świecy wynosi 7 zł, a dużej 14 zł. Akcję można również wspierać wysyłając SMS o treści POMAGAM pod numer 72052 (koszt 2,46 zł z VAT).

9. Zwiędłe kwiaty i inne śmieci organiczne z grobów prosimy składać na cmentarzu obok kontenerów. /…/

• 6 stycznia 2016 odbędzie się w naszej parafii III Orszak Trzech Króli. Już teraz przygotowujemy się do niego. Wszyscy uczestnicy orszaku jak przed rokiem będą się przebierać w kolory wg różańca misyjnego. (w późniejszym terminie przypomnimy jakie ulice jaki kolor). Ogłaszamy również konkurs Szopek Bożonarodzeniowych rodzinnych. Zapraszamy do wykonania takiej szopki wspólnie w rodzinie w czasie całego Adwentu. Określamy ogólne wymiary wys. i szer. to 40 cm, a na koniec Orszaku w Kościele odbędzie się rozstrzygnięcie. Przewidziane są cenne Nagrody!!!

Zmarł ś.p. Bernard Milewczyk, l. 84, zam. Niepoczołowice 52. Pogrzeb odbędzie się w środę 02.12.2015 o godz. 9.30. Pokropienie w kaplicy cmentarnej o 9.00. Różaniec w kościele w Niepoczołowicach o godz.18.00. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…