Ogłoszenia 22.11.2015

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

22.11.2015 r.

Dzień modlitw za organistów, muzyków, kantorów, psałterzystów oraz chóry kościelne i schole.

1. Dziś po sumie przed Najświętszym Sakramentem odnowimy Akt Poświecenia się Najświętszemu Sercu Jezusowemu.

2. W poniedziałek i we wtorek oraz w czwartek i w piątek Msze św. będą o 17.00 i 18.00. We wtorek będzie dodatkowa Msza św. w Kętrzynie o 19.00.

3. W środę Msze św. w Lini będą o 7.00 i 18.00.

4. W czwartek przypada wspomnienie św. Jana Berchmansa – Patrona Ministrantów.

5. Przyszła niedziela – I Adwentowa rozpoczyna nowy rok kościelny. Od następnego poniedziałku rozpoczynamy Roraty. Zachęcamy starszych, aby pomogli dzieciom w przygotowaniu lampionów. Od przyszłej niedzieli zaczynamy również rozprowadzać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy.

6. Spowiedź adwentowa w naszej parafii będzie w sobotę przed IV niedzielą Adwentu, czyli 19 grudnia.

7. Jest do odebrania nowy „Pielgrzym”, „Cuda i łaski Boże”, „Nasza Arka”

8. Termin sakramentu chrztu św. wyznaczamy na I święto Bożego Narodzenia na godz. 11.00.

9. Spotkanie z kandydatami do bierzmowania odbędzie się w sobotę 28.XI w łączności z Mszą św. o godz.8.30.

10. Wraz z wolontariatem działającym przy szkole w Lini organizujemy zbiórkę starych okularów dla Sybiraków w Tomsku. Nasza parafianka Patrycja w minione wakacje, wraz z innymi wolontariuszami z Gdańska, była na Syberii w Tomsku pomagać niepełnosprawnym i innym osobom. Potrzebują wielu rzeczy, ale teraz chcemy na święta pozbierać okulary. Jeżeli ktoś ma w domu sprawne, stare okulary, których już nie używa prosimy, aby podpisał je na jaką wadę wzroku one są i przyniósł za tydzień do kościoła. W kruchcie kościoła wolontariusze będą zbierać te okulary, aby później je wysłać tym ludziom.

11. Zapowiedzi:

Michał Stanisław Ruszyński      kawaler               Linia

Gabriela Marcińska                   panna                  Łebno         (II)

12. Zmarła śp. + Stefania Neumiler, l. 87, zam. Linia 141 (pod Potęgowo). Pogrzeb będzie we wtorek godz. 13.30, pokropienie w kaplicy cmentarnej o godz. 13.00. Różaniec w domu o godz. 18.00. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…