Ogłoszenia 19.05.2019

V niedziela wielkanocna – 19.05.2019 r.

1. Nowe przykazanie miłości pozostawione przez Chrystusa swoim uczniom po wszystkie wieki będzie ożywiało wspólnotę Kościoła. Współczesnemu światu potrzeba wyraźnego świadectwa i nowej inspiracji, jaką ludzie wiary odnajdują nieustannie w słowach Mistrza

2.  W dniu dzisiejszym 38 dzieci przystąpiło do I Komunii św. Pamiątki I Komunii św. dzieci otrzymają w poniedziałek.
Dzisiaj o godz. 17.00 zachęcamy, by w swoich domach lub w plenerze odprawić Nabożeństwo Majowe. Modlitwom  niech przewodniczą rodzice lub rodzice chrzestni dzieci komunijnych.

W ramach Białego Tygodnia – od poniedziałku do piątku dzieci będą miały swoje Msze św. o godz. 16.30; w sobotę w Lini o godz. 8.30, a za tydzień w niedzielę dzieci przyjdą na Mszę św. o godz. 8.00.

3. W poniedziałek (20 maja) na godz. 18.00 zapraszamy dzieci klas IV, które przed rokiem przystąpiły do I komunii św. wraz z rodzicami na Mszę św. w ich intencji.

4. We wtorek na godz. 19.00 zapraszamy narzeczonych - z VIII i IX  na spotkanie I (teologia małżeńska).

5. W piątek (24 maja) przypada wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Papież Benedykt XVI ustanowił to wspomnienie dniem modlitwy za Kościół w Chinach. Odpowiedzmy na ten apel papieża.

6. W tym dniu młodzież naszej parafii (kl. VIII SP i III Gim.) przystąpi do Sakramentu Bierzmowania, którego udzieli Wikariusz Biskupi – ks. Prałat Marian Szczepiński podczas Mszy św. o godz. 18.00. Zachęcamy do licznego udziału w tej uroczystości nie tyko rodziny bierzmowanych, ale wszystkich parafian.
       Z tej racji Msze św. w piątek będą: o godz. 7.45 w Kętrzynie; o godz. 16.00 w Niepoczołowicach i o godz. 16.30 w Lini

7. Nabożeństwo Nowenny do Ducha Świętego dla młodzieży z przygotowaniem praktycznym będzie od poniedziałku do czwartku w łączności ze Mszą św. i Nabożeństwem Majowym o 18.00, a nadto w czwartek o godz. 19.00 będzie spowiedź dla kandydatów i ich rodzin.

8.  Za tydzień podczas Mszy św. o godz. 11.00 udzielimy sakramentu chrztu św. Nauka dla rodziców i chrzestnych będzie w sobotę o godz. 17.00. Następny termin zapowiadamy na niedzielę 9 czerwca  podczas Mszy św. o godz. 11.00.

9. W sobotę 1 czerwca wyruszy tradycyjna Piesza Pielgrzymka na odpust Wniebowstąpienia do Wejherowa. Już dziś zachęcamy - zwłaszcza młodzież -  do zaplanowania sobie tego terminu. Za tydzień będą zbierane ofiary na zorganizowanie pielgrzymki.

10. Zachęcamy parafian do czytania i nabywania prasy katolickiej. Dzisiaj mamy nowy numer „Pielgrzyma”.

11.  Inne ogłoszenia:

·  WSD w Pelplinie zaprasza młodych ludzi, rozpoznających drogę powołania kapłańskiego, do rozpoczęcia studiów i formacji w seminarium pelplińskim, które jest częścią Wydziału Teologicznego UMK w Toruniu.
Kandydaci, w tym również tegoroczni maturzyści, proszeni są o zgłoszenie się do 11 lipca 2019 roku na rozmowę kwalifikacyjną (umówioną wcześniej telefonicznie – tel. 58 536 17 62) oraz o złożenie w rektoracie WSD odpowiednich dokumentów.
Szczegółowe informacje na stronie internetowej seminarium pelplińskiego oraz w gablocie ogłoszeń w naszym kościele.

· Wczoraj rozpoczęła się ogólnopolska akcja „Dar na Stulecie” dla uczczenia stulecia urodzin Karola Wojtyły. Jej celem jest zbudowanie duchowego pomnika z serc i umysłów Polaków poprzez różnorodne inicjatywy modlitewne i charytatywne, artystyczne, edukacyjne i wychowawcze.
Gorąco zachęcamy do włączenia się w ten projekt, o którego szczegółach można przeczytać na stronie www.darna100.pl.

·   Słowo Rady Stałej KEP nt. wyborów do Europarlamentu

·   Skrzydła Anioła - XI Kaszubska Paraolimpiada odbędzie się w dniu 9 czerwca 2019 r. w godz. 12.00-15.30 na Hali Widoiskowo-Spotrowej im. M. Płażyńskiego w Luzinie.
Zapisy uczestników dzieci i młodziezy z każdym rodzajem niepełnosprawności do dnia 30 maja 2019 r. pod numerem telefonu: 608 242 204. Szczegóły na stronie www.