Ogłoszenia 02.06.2019

Wniebowstąpienie Pańskie 02.06.2019 r.

(VII niedziela wielkanocna)

Kolekta inwestycyjna

1. Czterdzieści dni po zmartwychwstaniu Chrystus wstąpił do nieba. Pamiątkę tego wydarzenia  Kościół celebruje dzisiaj. Chrystus wstępuje do chwały Ojca, aby powrócić na końcu czasów. Dzisiejsza uroczystość wyraźnie wskazuje nam na ostateczny kres wszystkich naszych dróg, którym zgodnie z Bożym zamysłem miłości jest życie wieczne w królestwie niebieskim.

2. W dzisiejszą niedzielę, 2 czerwca br.,  Kościół w Polsce obchodzi XII Święto Dziękczynienia. Z tej okazji przed kościołami w Polsce przeprowadzana jest zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.

3. Czerwiec to tradycyjnie miesiąc szczególnego kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Cześć Bożemu Sercu będziemy oddawali podczas nabożeństw czerwcowych w tygodniu w łączności z wieczorną Mszą św., a w niedziele o godz. 11.00

4. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. To święto obchodzone jest w Kościele jako Misyjny Dzień Chorych. Od 3 – 8 czerwca w łączności z wieczornymi nabożeństwami odmawiać będziemy modlitwy do Ducha Świętego na wzór dawnej Nowenny do Ducha Świętego.

5. W tym tygodniu przypadają miesięczne dni eucharystyczne. W I czwartek po wieczornej Mszy św. będzie adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19.30.

W I piątek Msze św. będą w kościołach filialnych o godz. 16.00 i w Lini o godz. 18.00. Okazja do spowiedzi św. będzie w I piątek w Lini – od godz. 17.15

6. W sobotę o godz. 11.00 zapraszamy na spotkanie wszystkich ministrantów naszej parafii, a także chętnych chłopców, którzy chcieliby wstąpić w szeregi ministrantów. Szczególne zaproszenie kierujemy do chłopców klasy 3 SP, którzy przystąpili w tym roku do komunii św. (ale także do młodszych i starszych).

7. Za tydzień podczas Mszy św. o godz. 11.00 udzielimy Sakramentu Chrztu św. Nauka dla rodziców i chrzestnych będzie w piątek po wieczornej Mszy św.

8. Jest do odebrania nowy numer „Pielgrzyma” i czerwcowy numer „Małego Pielgrzyma” dla dzieci.

9. Inne:

·   Caritas Diecezji Pelplińskiej zaprasza do współpracy wolontariuszy, którzy chcieliby pomóc podczas wypoczynku letniego dla dzieci i młodzieży jako wychowawcy. Mogą być to nauczyciele i osoby z ukończonym kursem wychowawcy wypoczynku. Zgłoszenia przyjmuje biuro Caritas, e-mail: pelplin@caritas.pl  lub tel. 58 536 15 31.

·   Wydział Duszpasterski Kurii Diecezjalnej zaprasza 15 czerwca 2019 roku do Pelplina na Przystań - Warsztaty dla duszy. Tegoroczne wydarzenie zostało połączone z Diecezjalnym Zjazdem Służb Liturgicznych. Chętną młodzież (szczególnie tegorocznych bierzmowanych) prosimy o zapisywanie się u ks. Łukasza. Szczegółowy plan spotkania i informacje w zakładce Aktualności lub na stronie PRZYSTANI