Ogłoszenia 16.06.2019

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY NAJŚWIĘTSZEJ

XI niedziela zwykła – 16.06.2019 r.

15.00 – nabożeństwo Godziny Miłosierdzia

Dziś kończy się czas Komunii św. wielkanocnej

1. Uroczystość Trójcy Świętej wprowadza nas w niepojętą tajemnicę Boga. Jej wielkość przerasta nasze umysły, ale jednocześnie budzi zaufanie. Wszystko, co czynimy w życiu, czyńmy „w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego”, powierzając w ten sposób każdy nasz szlachetny zamysł wszechmocy Pana Boga.

2.  W najbliższą środę (19 czerwca) odbędzie się zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Z tej racji zapraszamy dzieci, młodzież oraz nauczycieli na Mszę św. dziękczynną w Lini o godz. 9.30.
W Niepoczołowicach Msza św. na zakończenie roku szkolnego będzie we wtorek o godz. 16.00, a w Kętrzynie – w środę o godz. 11.00

3. W środę po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie zbiórka ministrantów, a także chętnych chłopców, którzy chcieliby wstąpić w szeregi ministrantów.

4. W czwartek (20 czerwca) przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, czyli Boże Ciało. Msze św. będą według porządku niedzielnego.
Procesja eucharystyczna będzie po Mszy św. o godz. 11.00. Adorując Najświętszy Sakrament przejdziemy tradycyjnie ulicami: Długą – Klubową – Szkolną – Łąkową – Długą.
Za pobożne uczestnictwo w procesji można uzyskać odpust zupełny.

5. Jak przed rokiem prosimy właścicieli tych samych posesji o przygotowanie ołtarzy, a wszystkich mieszkańców trasy o udekorowanie domów i posesji zielenią i emblematami religijnymi.
Jak co roku prosimy dziewczynki do sypania kwiatów - pierwsza próba odbędzie się w poniedziałek po Mszy św. o godz. 17.00.
Chętne dziewczęta do pomocy i prowadzenia dzieci – niech zgłoszą się po Mszy św. do zakrystii.

6. Od uroczystości Bożego Ciała rozpoczynają się dni eucharystyczne, dawniej znane jako oktawa Bożego Ciała. Codziennie w łączności z wieczorną Mszą św. odbędzie się także procesja eucharystyczna wokół kościoła.

7. W sobotę (22 czerwca) zapraszamy na odpust Matki Bożej Kościerskiej Królowej Rodzin. Uroczysta Msza św. zostanie odprawiona na placu św. Jana Pawła II o godz. 12.00 pod przewodnictwem Ks. Biskupa Diecezjalnego Ryszarda Kasyny. Szczegóły odpustu na plakacie.

8. Za tydzień S. Maksymiliana (Agnieszka Grzenkowicz) opowie o swojej pracy w Kamerunie. Przy kościołach będą zbierane ofiary do puszek na cele misyjne z przeznaczeniem dla Siostry.
Z tej racji Msza św. w Kętrzynie będzie o godz. 14.00.

9. Parafia św. Jana Chrzciciela w Mirachowie zaprasza na swój odpust: w niedzielę (23 czerwca) o godz. 11.30

10. Zachęcamy parafian do czytania prasy katolickiej. Jest do nabycia /odebrania/ nowy numer „Pielgrzyma”.

11. XXIX Piesza Pielgrzymka Grupy Kaszubskiej Diecezji Pelplińskiej wyruszy do Częstochowy w niedzielę (28 lipca) z Lęborka, w poniedziałek (29 lipca) z Kartuz i we wtorek (30 lipca) z Kościerzyny.
Spotkanie organizacyjne dla wszystkich chcących wziąć udział w pielgrzymce odbędzie się w środę (19 czerwca) o godz. 18.30 w par. św. Marcina w Sierakowicach.

12. UG i GDK zapraszają na Powitanie Lata nad jeziorem w Strzepczu – w niedzielę (23 czerwca)
# 13.00 – 16.30 wyścig Cyklo Strzepcz:
# 16.30 – 18.00 pokazy Strongmen, konkurencje dla kobiet, mężczyzn i dzieci, gastronomia, strzelanie z łuku, zabawa przy muzyce.