Ogłoszenia 23.06.2019

XII niedziela zwykła – 23.06.2019 r.

1. Jak każdej niedzieli Pan Bóg obficie zastawia dla nas stół słowa i Eucharystii. Pozostając w klimacie uroczystości Bożego Ciała, pragniemy jeszcze głębiej wnikać w tajemnicę Boga, który pozostał z nami pod postaciami chleba i wina. Niech umocnieniu naszej wiary posłuży udział w wieczornych Mszach Świętych połączonych z procesją eucharystyczną wokół świątyni

2. Przeżywamy oktawę uroczystości Bożego Ciała. Serdeczne podziękowania składamy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie tego święta i za złożone świadectwo wiary oraz wspólne modlitwy. Szczególne słowa wdzięczności kierujemy do budowniczych ołtarzy procesyjnych, strażaków, służby liturgicznej, chóru, orkiestry, niosących: krzyż, obrazy, baldachim, sztandary, do dziewczynek sypiących kwiaty i do całej obsługi, a także wszystkich za przygotowanie dekoracji trasy przejścia. Bóg zapłać!
W ramach oktawy Uroczystości Bożego Ciała będzie procesja eucharystyczna do czwartku włącznie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00
W czwartek na zakończenie oktawy poświęcimy wianki.

3. Jutro (24 czerwca) przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Msze św. w Lini będą o godz. 8.00 i 18.00; w Niepoczołowicach o godz. 18.00 i w Kętrzynie o godz. 19.00.

4. We wtorek i środę Msze św. w Lini będą o godz. 8.00 i 18.00.

5.  W środę od godz. 8.30 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną

6. W czwartek (27 czerwca) wspominany w liturgii NMP Nieustającej Pomocy. Msze św. w Lini będą o godz. 8.00, 17.00 i o 18.00 (z nowenną do MBNP – nie będzie nowenny w środę).
W tym dniu parafia w Kamienicy Królewskiej zaprasza na swój odpust o godz. 18.00.

7. W piątek (28 czerwca) przypada nasz doroczny odpust parafialny Najświętszego Serca Pana Jezusa.
Sumę odpustową z procesją o godz. 11.00 !!! odprawi ks. Marek Labudda  – proboszcz z Mściszewic. Pół godziny przed SUMĄ będzie okazja do spowiedzi św. z udziałem kapłanów dekanatu.

Pozostałe Msze św. w dzień odpust będą w Lini o godz. godz. 8.00 i wieczorem o godz. 18.30,  Kętrzynie o godz. 16.00 i w Niepoczołowicach o 17.00. Kazanie podczas Mszy św. (poza 8.00) głosić będzie ks. Marek.

Odpust parafialny jest świętem najwyższej rangi, dlatego pamiętajmy o uszanowaniu świątecznego charakteru tego dnia.

W ten piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Nasz odpust obchodzony jest z inicjatywy św. Jana Pawła II jako Światowy Dzień Modlitwy o Uświęcenie Kapłanów.

8. W sobotę (29 czerwca) przypada uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Zachęcamy do udziału we Mszy św. i do zachowania świątecznego charakteru tego dnia także w swoich domach.

Msze św. będą: w Lini o godz. 8.00 i 11.00; w Kętrzynie i w Niepoczołowicach o 9.30.

W tym dniu będzie zbierana tradycyjnie kolekta na rzecz Stolicy Apostolskiej (świętopietrze). W sobotę wieczorem Msza św. będzie z liturgia niedzielną.

9. W przyszłą niedzielę (30 czerwca) Msza św. w Niepoczołowicach odprawiona zostanie o godz. 13.30.