Ogłoszenia 21.06.2015

XII niedziela zwykła – 21.06.2015 r.

1. W miniony czwartek Ks. Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna udzielił naszej młodzieży sakramentu bierzmowania. Serdeczne podziękowania składamy wszystkim za modlitwy w intencji młodzieży, za kwiaty i inne formy pomocy i wsparcia. Rodzicom i młodzieży dziękujemy za wykonane prace porządkowe i dekoracyjne w kościele i na ternie kościelnym. W podziękowaniu jako dar dla parafii młodzież przekazała odkurzacz wysokiej wydajności, a ponadto złożyła ofiarę pieniężna na zorganizowanie ŚDM 2016. Bóg zapłać!

2. W nadchodzącym tygodniu w związku ze zbliżającym się zakończeniem roku katechetycznego będzie okazja do spowiedzi św. ½ godziny przed każdą Mszą św. – również w kościołach filialnych. Dodatkowa godzina dla SP w Lini będzie we wtorek od 17.00 do 18.00.

3. W poniedziałek Msze św. w Lini będą o 8.30 i 18.00.

4. We wtorek o 17.00 będzie dodatkowa Msza św. w Niepoczołowicach.

5. W środę Msze św. w Lini będą o 7.00 i 18.00, a o 17.00 będzie dodatkowa Msza św. w Kętrzynie i w Niepoczołowicach. W środę przypada w liturgii Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.

6. W czwartek o 10.30 będzie Msza św. na zakończenie szkoły w Niepoczołowicach.

7. W czwartek o 14.00 zapraszamy na Mszę św. na zakończenie III klas gimnazjum. Na tę Mszę św. przychodzi również młodzież pozostałych klas gimnazjalnych oraz te dzieci SP, które w piątek jadą na wycieczkę. Poza tą będzie jeszcze Msza św. w Lini o 18.00

8. Msza św. na zakończenie Roku szkolnego i katechetycznego w szkołach podstawowych i oddziałach przedszkolnych naszej parafii będzie w Lini w piątek o godz. 9.00. W piątek będzie również Msza św. o 17.00 w Lini.

9. W sobotę przypada wspomnienie NMP Nieustającej Pomocy. Ze względu na to wspomnienie również w tym dniu o 8.30 odprawimy Nowennę do MBN Pomocy. Suma odpustowa w Kamienicy Królewskiej będzie o 11.00.

10. W lipcu sakramentu chrztu św. udzielimy w niedzielę 12-go.

11. Jest do odebrania nowy „Pielgrzym” i do nabycia inna prasa katolicka.

12. Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w lutym 2016 proszone są o dokonanie wpłaty 600,- zł do 3 lipca. Dowód wpłaty należy przynieść do biura parafialnego do 10 lipca. Wszelkie informacje dotyczące konta i programu pielgrzymki zainteresowani otrzymają w biurze parafialnym.

13. Zapowiedzi:

Robert Andrzej Langa           kawaler           Kobylasz

Sylwia Mielewczyk                panna              Bukowina   (II)

• „Wójt Gminy Linia zachęca mieszkańców gminy do udziału w spotkaniu informacyjnym na temat możliwości uzyskania dofinansowania na zakup i montaż instalacji do produkcji energii elektrycznej lub ciepła i energii elektrycznej m.in. pomp ciepła, kolektorów słonecznych, systemów fotowoltaicznych, które odbędzie się 29 czerwca 2015 r. o godz. 18:00 w Gminnym Domu Kultury w Lini.”

• „Urząd Gminy informuje, że przystąpiono do opracowania dokumentu „Strategia Rozwoju Gminy Linia na lata 2016-2022”, która wyznaczać będzie kierunki podejmowanych przez Gminę działań oraz umożliwi aplikowanie o środki unijne. W związku z tym, Wójt Gminy Linia wydał stosowne upoważnienie dla firmy zewnętrznej, która będzie przeprowadzała badanie ankietowe wśród mieszkańców gminy, aby mogli oni aktywnie uczestniczyć w podejmowanych działaniach.”