Ogłoszenia 03.11.2019

XXXI niedziela zwykła – 3.11.2019 r.

Kolekta inwestycyjna

1. Spotkanie Chrystusa z Zacheuszem przypomina nam, że nie wystarczy tylko odwrócić się od zła, ale trzeba całym sercem zaangażować się w czynienie dobra. Niech to niedzielne przesłanie przyświeca nam na drogach nowego tygodnia.

2. Trwa miesiąc naszej modlitewnej pamięci o wiernych zmarłych. Przypominamy o możliwości uzyskania łaski odpustu zupełnego za zmarłych w czyśćcu cierpiących – za pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych do 8 listopada włącznie, przy spełnieniu zwyczajnych warunków odpustu.

3. W tym tygodniu rozpoczynamy odmawianie zdrowasiek za zmarłych (wypominki jednorazowe). Od poniedziałku do piątku „zdrowaśki”  będziemy odczytywać przed Mszą św. o godz. 17.00 (godz. 16.40) i po Mszy św. o godz. 18.00. W sobotę zdrowaśki będą po Mszach św.: o godz. 8.30 i 18.00.

Nowe wypominki roczne zaczniemy odmawiać od przyszłej niedzieli.

4. W sobotę (9 listopada) przypada w liturgii święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej - Matki i Głowy wszystkich świątyń chrześcijańskich. Za pobożne nawiedzenie kościoła katedralnego oraz za modlitwę tamże słowami: Ojcze nasz…  i Wierzę w Boga… można uzyskać odpust zupełny.

5. W I czwartek – będziemy modlić się o nowe, liczne i święte powołania do służby Bożej w Kościele. Po Mszy św. wieczornej będzie adoracja Najświętszego Sakramentu do godz.19.30 połączona z modlitwą za zmarłych.

6. Sakramentu chrztu św. udzielimy za tydzień w niedzielę o godz. 11.00. Dzieci do sakramentu można zgłaszać jeszcze do wtorku. Nauka dla rodziców i chrzestnych będzie w piątek po Mszy św. i wypominkach.

7. Zachęcamy parafian do czytania i nabywania prasy katolickiej. Jest do odebrania nowy „Pielgrzym” i listopadowy „Mały Pielgrzym” dla dzieci.

8. W przyszłą niedziele po Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

9. W sobotę odbył się pogrzeb + Bernarda Baranowskiego (lat 81) z Lini. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

10. Za tydzień przed kościołem będą zbierane ofiary do puszek na rzecz Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w potrzebie. Informacja o zbiórce dostępna na ulotkach, które można zabrać przy wyjściu z kościoła.