Ogłoszenia 26.01.2020

III niedziela zwykła – 26.01.2020 r.

NIEDZIELA  SŁOWA  BOŻEGO

1. Papież Franciszek postanowił, aby III niedziela zwykła była obchodzona w całym Kościele jako Niedziela Słowa Bożego. Czytamy o tym w ogłoszonym 30 września 2019 r. Liście Apostolskim w formie Motu Proprio „Aperuit illis”. Jak zaznaczył Franciszek, ma się ona przyczynić „aby w Ludzie Bożym wzrosła religijna i bliska znajomość Pisma Świętego”. Dokument został podpisany w 1600 rocznicę śmierci św. Hieronima – wielkiego miłośnika i tłumacza Pisma Świętego, a jednocześnie dzień wspomnienia liturgicznego tego doktora Kościoła. W tym roku, po raz pierwszy, Niedziela Słowa Bożego przypada 26 stycznia.

2. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest w Kościele także jako Światowy Dzień Trędowatych. Starajmy się więc pomóc chorym na trąd, aby byli leczeni w poszanowaniu ludzkiej godności. Ogarnijmy naszą osobistą modlitwą cierpiących z powodu tej choroby i tych, którzy niosą im pomoc.

3. Dziś przypada też Dzień Islamu – prośmy Trójjedynego Boga – Pana wszystkich narodów, o światło Ducha Świętego, abyśmy potrafili patrzeć na siebie z miłością i zrozumieniem, choćby przez pamięć o naszym wspólnym ojcu wiary – Abrahamie

4. W poniedziałek ze względu na ostatnią kolędę Msza św. będzie w Lini tylko rano o godz. 8.00. We wtorek Msze św. w Lini będą o godz. 8.00 i 18.00, a w pozostałe dni tygodnia wracamy to stałego porządku nabożeństw.

5. W sobotę, w łączności z ranną Mszą św. zapraszamy na kolejne nabożeństwo 5 Pierwszych Sobót Miesiąca. O godz. 8.00 odśpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy od godz. 9.15/10.00

6. W przyszłą niedzielę, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. To pamiątka obrzędu, jakiemu zgodnie z żydowskim prawem w czterdziestym dniu po urodzeniu Pana Jezusa poddali się Maryja i Józef. Zanieśli Dzieciątko do świątyni jerozolimskiej, aby przedstawić Je Bogu i złożyć ofiarę. Tego dnia przynieśmy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione na każdej Mszy św., aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia. Jest to Dzień Życia Konsekrowanego.

UWAGA!!! Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. zapraszamy ze świecami na Mszę św. w Lini o godz. 11.00. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci z fotografem / kamerzystą.

7. Za tydzień w święto Ofiarowania Pańskiego będzie zbierana kolekta na zakony klauzurowe. Z tego względu, tym razem kolekta inwestycyjna będzie w drugą niedzielę miesiąca.

8. Za tydzień w niedzielę o godz. 14.30 zapraszamy najmłodszych na nabożeństwo pożegnania żłóbka.

9. WAŻNE!!! Ogłaszany na przyszłą niedzielę (2 lutego) występ zespoł ”Galicia” z Ukrainy podczas Mszy św. o godz. 15.00 - ze względów organizacyjnych (zmiana rozkładu pociągu) - został ODWOŁANY!!!
Przepraszamy!!!

10. Przypominamy, że wg nowych zasad przygotowanie do małżeństwa u doradców życia rodzinnego rozpoczyna się 6 miesięcy przed planowaną datą ślubu i wtedy też najpóźniej zgłaszamy chęć zawarcia związku małżeńskiego. Informujemy, że intencje na 2021 r. będzie można zgłaszać od poniedziałku 3 lutego.

11. Zachęcamy parafian do czytania i nabywania prasy katolickiej. Dzisiaj jest do nowy numer „Pielgrzyma”.

12. Sakramentu Chrztu św. udzielimy w niedzielę, 9 lutego o godz. 11.00. Dzieci do sakramentu prosimy zgłaszać w tym tygodniu we wtorek, środę lub w czwartek po wieczornej Mszy św.