Ogłoszenia 08.03.2020

II Niedziela Wielkiego Postu – 08.03.2020 r.

548 Rocznica Poświęcenia Bazyliki Katedralnej

1. W Kościele powszechnym przeżywamy niedzielę ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Naszymi modlitwami obejmujemy tych, którzy głoszą Ewangelię na krańcach ziemi. Oni często na wzór Chrystusa cierpią prześladowania i płacą najwyższą cenę z własnego życia za swoją posługę. Dziękujemy za ofiary złożone do puszek na rzecz polskich misjonarzy. Bóg zapłać!!!

2. Dzisiaj, 8 marca, obchodzimy też Dzień Kobiet. Choć to świecka tradycja, pamiętajmy w modlitwach o wszystkich niewiastach, zwłaszcza o matkach wielodzietnych rodzin, o samotnych pannach i wdowach, o kobietach poniżanych i prześladowanych w wielu częściach świata. Polecajmy ich życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem żony i matki

3. Niech odpowiedzią na zaproszenie do wzmożonej modlitwy będzie nasz udział w wielkopostnych nabożeństwach: Drogi krzyżowej w piątki o godz. 8.00 i 18.00, dla dzieci o godz. 17.00 oraz Gorzkich żali w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00.

4. W dniu dzisiejszym (wczorajszą Mszą św. wieczorną) rozpoczynamy Parafialne Rekolekcje Wielkopostne, które potrwają do środy włącznie. Nauki będzie głosić O. Łukasz Rosiak OFM.

Msze św. w Lini będą: w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 8.00 i 18.00.

W Niepoczołowicach Msze św. będą: w poniedziałek i środę o godz. 19.30, we wtorek o godz. 16.00

W Kętrzynie w poniedziałek i środę o godz. 16.00; we wtorek o 19.30.

W środę  będzie zbierana kolekta dla ojca Rekolekcjonisty jako nasz dar wdzięczności za trud głoszenia słowa Bożego.

5. Od poniedziałku do środy przeprowadzimy rekolekcje wielkopostne dla szkoły w Lini. W ramach tych rekolekcji będą dodatkowo Msze św. w Lini w środę o godz. 9.30 i 11.00.

o Dzieci kl. 0-2 SP – godz. 9.30-11.00 (poniedziałek, wtorek i środa – Szkoła w Zakrzewie)

o Dzieci kl. 3-5 SP – godz. 9.30-11.00 (poniedziałek, wtorek i środa – nauki w kościele)

o Młodzież kl. 6-8 SP – godz. 11.00-12.30 (poniedziałek, wtorek i środa – nauki w kościele)

6. W piątek przypada 7. rocznica wyboru papieża Franciszka. Powierzajmy go Bożej Opatrzności oraz opiece Matki Najświętszej w naszych osobistych modlitwach, aby bezpiecznie i w wierności Ewangelii prowadził Kościół przez burzliwe współczesne czasy

7. W najbliższą niedzielę o godz. 11.00 udzielimy sakramentu chrztu św. Nauka dla rodziców i chrzestnych będzie w czwartek po wieczornej Mszy św. Przypominamy, że sakramentu chrztu św. udzielimy w Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego (12 kwietnia) podczas Mszy św. o godz. 11.00.

8. Za tydzień będzie zbierana kolekta na potrzeby WSD w Pelplinie, a przed kościołem Wolontariusze ze SP w Lini będą zbierać ofiary do puszki na rzecz Lęborskiego Hospicjum Stacjonarnego.

9. Jest do nabycia/odebrania nowy numer „Pielgrzyma” i marcowy numer „Małego Pielgrzyma” dla dzieci.

10. Rozpoczynamy akcję Caritas zbierania jałmużny do papierowych skarbonek. Jednym z głównych celów jałmużny wielkopostnej jest uwrażliwienie ludzi na potrzeby innych. Jałmużna nie jest tylko zwykłym wsparciem okazanym potrzebującemu, ale jest uczynkiem miłosierdzia.

Zachęcamy aby całe rodziny zaangażowały się w akcję „Dar Juniora dla Seniora”. Dwa złote z każdej skarbonki zostanie przeznaczona na budowę Hospicjum w Kartuzach. Niech w każdej rodzinie znajdzie się taka skarbonka na czas Wielkiego Postu. Pozostałe zebrane środki pozostają do dyspozycji parafii. Dzieci są zaproszone do udziału w konkursie „Logo ze skarbonki”. Oddając w kościele w Wielką Sobotę razem ze „święconką” zebrane pieniądze należy włożyć do skarbonki kartę z wypisanym: imieniem, nazwiskiem i parafią.

11. W czwartek odbył się pogrzeb śp. Teresy Czaja (lat 85) z Lini/Niepoczołowice. Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu. Zdrowaś Maryjo … Wieczny odpoczynek…

Collegium Marianum Liceum Katolickie im. Jana Pawła II w Pelpliniezaprasza tegorocznych absolwentów szkoły podstawowej oraz inne osoby zainteresowane działalnością szkoły na Dzień Otwarty. Odbędzie się on w soboty 14 marca i 18 kwietnia 2020 r., w godz. od 10.00 – 13.00.
Collegium Marianum to szkoła z bogatą tradycją i męskim internatem. Od lat cieszy się wysokim poziomem nauczania oraz kształtuje ducha katolickiego wśród swoich wychowanków.
Od roku szkolnego 2020/2021 oprócz klasy męskiej dla mieszkańców internatu, będzie utworzona klasa koedukacyjna dla dziewcząt i chłopców, którzy chcą dojeżdżać do szkoły. Bliższe informacje na ten temat można znaleźć na stronie: www.collegiummarianum.pl.