Ogłoszenia 15.03.2020

III niedziela Wielkiego Postu – 15.03.2020 r.

1. Komunikaty i zarządzenia:

·    Rady Stałej KEP z 12 marca 2020

·    Biskupa Pelplińskiego z 12 marca 2020

·    Biskupa Pelplińskiego z 13 marca 2020

2. W środę zakończyliśmy Wielkopostne rekolekcje Parafialne i dla SP w Lini. Jeszcze raz składamy serdeczne Bóg zapłać O. Łukaszowi i wszystkim, którzy włączyli się w przeżywanie tej praktyki, a zwłaszcza za udział w spowiedzi św.

3. W tym roku ze względu na przepisy o zgromadzeniach, w parafiach naszego dekanatu nie będzie tzw. „spowiedzi przedświątecznej” z udziałem zaproszonych księży.
Dlatego ze spowiedzi sakramentalnej należy korzystać już od TERAZ każdego dnia przed każdą Mszą św. i prosimy nie odkładać tego na ostatnie dni.
Dodatkowo (o ile nie zmienią tego nowe przepisy) okazja do spowiedzi św. w tym tygodniu będzie we wtorek i środę po wieczornej Mszy św. do 19.30. W tym czasie będzie też wystawienie Najświętszego Sakramentu bez modlitw odmawianych nagłos.

4. Zgodnie z zaleceniem Biskupa Diecezjalnego o godz. 20.30 kapłani w kościołach, a wierni w domach mają odmawiać RÓŻANIEC w intencji o zmiłowanie i oddalenie choroby. Z modlitwą kapłanów w naszej parafii można się łączyć przez założony profil na facebooku. Na stronie parafii i na FB podajemy godziny i linki  transmisji Mszy św.

5. Dzisiaj (niedziela) będzie dodatkowo Msza św. w Lini o godz. 13.30 w intencji o zmiłowanie i oddalenie choroby. Kościół  w  Lini będzie dziś otwarty do godz. 18.00.

6. W poniedziałek, wtorek i środę Msze św. w Lini będą o godz. 17.00 i 18.00.

7. W czwartek 19 marca przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, patrona Kościoła.
Msze św. będą w Lini o godz. 9.00, 11.00 i 18.00.; w kościołach filialnych równolegle o 16.30.
Zachęcamy do zachowania świątecznego charakteru tego dnia również w swoich domach. To także dzień modlitw za mężczyzn i ojców oraz ich misję w Kościele, rodzinach i świecie.

8. W piątek o godz. 8.00 i 18.00 będzie nabożeństwo Drogi Krzyżowej, a następnie Msza św. z kazaniem pasyjnym.
W tym tygodniu Droga Krzyżowa o godz. 17.00 będzie z rozważaniem dla dorosłych.

9. W przyszłą niedzielę Msze św. będą w Lini o godz.: 8.00, 9.30, 11.00, 13.30 i 15.00, a w kościołach filialnych: w Kętrzynie o godz. 9.30; w Niepoczołowicach o godz. 13.30.

10. Przypominamy o naborze na studia podyplomowe dla nauczycieli religii. Więcej informacji można znaleźć na plakacie w gablocie i na www.

11. Zapraszamy do wspólnego udziału we Mszy św. niedzielnej transmitowanej z naszego kościoła z nabożeństwem Godziny Miłosierdzia - w niedzielę (15 marca) o godz. 15.00.

Dostęp: https://www.facebook.com/parafia.Linia/

12. Pozostałe transmisje Mszy św. znajdziesz tutaj

Z naszej wspólnoty parafialnej zmarł śp. Włodzimierz Wroński (lat 62), zam. Linia, ul. Wesoła 12. Różaniec za zmarłego będzie w niedziele i poniedziałek o godz. 19.00 w domu.

Pogrzeb odbędzie się we wtorek (17 marca) o godz. 10.00, wcześniej o godz. 9.00 różaniec i o 9.30 poświęcenie ciała - w domu.