Ogłoszenia 17.05.2020

VI niedziela Wielkanocna – 17.05.2020 r.

15.00 – Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego

1. Już dziś, w kolejną niedzielę Wielkanocy, radujemy się 100. rocznicą urodzin Świętego Jana Pawła II. Dziękujmy Bożej Opatrzności za wielki dar jego długiego pontyfikatu, za przykład mocnej wiary i heroicznej miłości, jaki nam pozostawił. Wpatrujmy się też w jego święte życie, aby na jego wzór każdego dnia być bliżej Pana Boga. I jak on całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy. On uczynił to w sposób wyjątkowy, powtarzając słowa: „Totus Tuus”. W tych intencjach modlimy się podczas dzisiejszych i jutrzejszych Mszy Świętych.

W przedsionku Kościoła (do czwartku włącznie) będzie też wystawiony koszyk na prace, przez które Szkoła w Lini (uczniowie i nauczyciele) chce uczcić 100. urodziny naszego Wielkiego Rodaka.

2. Nowe przepisy państwowe: od niedzieli (17 maja) podczas Mszy św. i innych nabożeństw w kościołach może przebywać 1 osoba na 10 m2. W związku z tym: w kościele w Lini – to 54 osoby; w Kętrzynie – 15 osób, a w Niepoczołowicach – 14 osób.

Biskup Diecezjalny zniósł także ograniczenia dotyczące wprowadzania trumny do Kościoła i używania tylko trzeciej formy pogrzebu. W dalszym ciągu obowiązują jednak ograniczenia dotyczące liczby uczestników pogrzebu w kościele i na cmentarzu, wynikające z przepisów państwowych.

3. W poniedziałek rozpoczniemy doroczne DNI MODLITW O URODZAJE I ZA KRAJE GŁODUJĄCE. Do środy włącznie przez wstawiennictwo Maryi będziemy prosili o Boże błogosławieństwo dla ciężko pracujących na roli, o sprzyjającą pogodę dla wzrostu zasiewów i obfitych plonów, aby nikomu w naszej Ojczyźnie i na całym świecie nie brakowało chleba powszedniego. Modlitwy o urodzaje i za kraje głodujące odprawimy w kościołach:

· w poniedziałek: w Lini - o godz. 18.00

· we wtorek: w Kętrzynieo godz. 19.15

· w środę: w Niepoczołowicach - o godz. 19.15

4. W piątek, 22 maja, rozpoczniemy NOWENNĘ (w łączności z nabożeństwem majowym), którą będziemy przygotowywali się do uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

5. W sobotę, 23 maja, będzie dodatkowo Msza św. w Lini o godz. 9.30.
W tym dniu Ks. Biskup Diecezjalny w bazylice katedralnej w Pelplinie w czasie Mszy św. o godz. 11.00 udzieli ŚWIĘCEŃ KAPŁAŃSKICH 9 diakonom naszego seminarium. Już dziś ogarnijmy mających przyjąć święcenia – naszą gorąca modlitwą.

6. W przyszłą niedzielę, 24 maja, przypada UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO. O godz. 13.30 będzie dodatkowo Msza św. w Lini.

7. Sakramentu chrztu św. udzielamy w dalszym ciągu na indywidualne zgłoszenia.

8. Zachęcamy parafian do czytania i nabywania prasy katolickiej. Dzisiaj jest nowy numer „Pielgrzyma”, w głównej mierze poświęcony osobie św. Jana Pawła II.

9. W poniedziałek, 18 maja, o godz. 9.00 odbędzie się POGRZEB śp. Mariusza Kiedrowskiego (lat 46) z ul. Szkolnej w Lini.
Różaniec będzie odmawiany: w sobotę po Mszy św. o godz. 18.00, w niedzielę po Mszy św. i nabożeństwie do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00, a w dniu pogrzebu – o godz. 8.15.
Naszego znarłego Brata polecajmy Bożemu Miłosierdziu: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…