Ogłoszenia 01.03.2015

II niedziela Wielkiego Postu – 1.03.2015 r.

1. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy Parafialne Rekolekcje Wielkopostne,które potrwają do wtorku włącznie. Nauki będzie głosić ks. Tomasz Zimny – proboszcz z Łebuni. Serdecznie witamy i pozdrawiamy Ojca Rekolekcjonistę. We wtorek podczas Mszy św. będzie zbierana kolekta, jako nasz dar dla Księdza Rekolekcjonisty. /szczegółowy plan w zakładce ogłoszenia inne/

2. Gorzkie Żale w Lini przed Najświętszym Sakramentem po Mszy św. o 11.00.

3. W poniedziałek i we wtorek Msze św. będą w Lini o 8.00 i 18.00, a w Kościołach filialnych:

W Kętrzynie                          pon.     10.00               wt.       16.00

W Niepoczołowicach             pon.     16.00               wt.       10.00

4. W środę, w liturgiczne święto św. Kazimierza rozpoczynamy Rekolekcje szkolne dla ZS w Lini i dla szkoły w Kętrzynie./plan rekolekcji w zakładce ogłoszenia inne/ Msze św. będą w ramach rekolekcji szkolnych w Kętrzynie o 8.30 oraz w Lini o 8.30 i 10.30. Wieczorna Msza św. ze względu na spowiedź w Tuchlinie będzie o 18.30.

5. W tym tygodniu przypadają miesięczne dni eucharystyczne. W I czwartek Msze św. w ramach rekolekcji szkolnych w Lini będą o 8.30 i 10.30 oraz wieczorna o 18.00 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu do 19.30. W czwartek od 17.00 do 18.00 będzie dodatkowa okazja do spowiedzi św. dla gimnazjalistów przygotowujących się do bierzmowania.

6. W I piątek ze względu na rekolekcje, dorosłych zapraszamy na Drogę Krzyżową z kazaniem i Komunią św. o 6.45 /bez Mszy św./. W piątek Msze św. w Lini będą w ramach rekolekcji szkolnych o 8.00 i 9.30 oraz wieczorem po Drodze Krzyżowej o 18.00. W kościołach filialnych Msze św. będą równolegle o 16.30. W ten piątek nie będzie popołudniowej Drogi Krzyżowej dla dzieci.

7. W sobotę o 8.10 zapraszamy na Godzinki o NPNMP.  W sobotę od 9.00 odwiedzimy chorych z sakramentami św.

8. Sakramentu chrztu św. dzieciom udzielimy w niedzielę 22 marca. Jeżeli są chętni na ten termin to prosimy o informacje w tym tygodniu. Następny termin przewidujemy na niedzielę wielkanocną.

9. Podobnie jak przed rokiem rozpoczynamy akcję Caritas zbierania jałmużny do papierowych skarbonek pod hasłem „Wiara i miłosierdzie”, której jednym z głównych celów jest uwrażliwienie nas na potrzeby innych ludzi. W tym roku Caritas Diecezji Pelplińskiej postanowiła dofinansować dwa projekty. Pierwszy z nich to pomoc dzieciom uchodźców z Donbasu, które w wyniku działań wojennych na Ukrainie musiały wraz z rodzinami opuścić swoje domy. Obecnie 176 uchodźców przebywa w ośrodku Caritas Diecezji Warmińskiej w Rybakach. Drugi projekt to wsparcie placówki duszpasterskiej prowadzonej przez Siostry Franciszkanki z Orlika w miejscowości Stołbce na Białorusi. Placówka wymaga pilnego remontu i doposażenia. Chcemy, aby dzieci, młodzież i dorośli zbierający ofiary do skarbonek jedną złotówkę przeznaczali na tę właśnie pomoc misyjną. Skarbonki należy przynieść w Wielką Sobotę razem ze „święconką”.

10. Zapowiedzi przedślubne:

Adam Witold Myszkowski    kawaler           Linia, ul. Szkolna