Ogłoszenia 18.10.2020

XXIX niedziela zwykła – 18.10.2020 r.

Kolekta na misje katolickie - Zbiórka do puszek na Kartuskie Hospicjum Stacjonarne

15.00 – GODZINA MIŁOSIERDZIA

Dzień modlitw za służbę zdrowia

1. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny (18-24 X 2020). Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Prosimy Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Boga nie poznały.

2. Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Jako chrześcijanie nie walczymy mieczem. Naszym orężem jest różaniec, który odprawiamy każdego dnia w łączności z /ostatnią/ wieczorną Mszą św.; w sobotę po rannej Mszy św., a w niedzielę po Sumie parafialnej o godz. 11.00.

3. We wtorek, we wspomnienie św. Jana Kantego modlić się będziemy za uczelnie katolickie. Tego dnia przypada również rocznica pomordowania Kapłanów Pelplińskich w roku 1939 podczas „krwawej jesieni pelplińskiej”.

4. W czwartek, 22 października przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Jana Pawła II, a także 72. rocznica śmierci sługi Bożego kard. Augusta Hlonda, Prymasa Polski w latach 1926-1948.

5. W przyszłą niedzielę - ostatnią października - obchodzić będziemy uroczystość Rocznicy Poświecenia Własnego Kościoła.

6. W związku z zaostrzenie restrykcji sanepidu - w sprawach chrztu św. dzieci prosimy o indywidualny kontakt z duszpasterzami (telefinicznie lub w biurze parafialnym)

7. Przed tygodniem na żywy pomnik Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” zebraliśmy 1341,50 zł. Bóg zapłać!

8. Zachęcamy parafian do czytania i nabywania prasy katolickiej. Jest dziś do odebrania nowy numer „Pielgrzyma”.

9. W związku ze zbliżającą się Uroczystością Wszystkich Świętych przypominany i prosimy o uporzadkowanie grobów swoich bliskich. Zadbajmy także o SEGREGACJĘ ŚMIECI na naszym parafialnym cmentarzu.

10. Wypominki jednorazowe można zostawiać w zakrystii i u p. Organisty, a wypominki roczne prosimy zgłaszać bezpośrednio do księży. Od tego roku wypominki roczne będziemy przyjmować przez listopad na cały rok. Oczywiście wypominki przyjęte w ciągu roku „doczytamy” do daty przyjęcia.

11. W związku z wejściem – od soboty, 17 października br. – do strefy czerwonej, przypominamy o obowiązujących restrykcjach:

o w kościołach – podczas liturgii i nabożeństw może przebywać 1 osoba na 7m2, a więc limit osób w naszych kościołach to: w Lini – 77 osób; w Kętrzynie – 21 osób, a w Niepoczołowicach – 20 osób -----> przy wejściu głównym są koszyki z odpowiednią ilością kartek, stosownie do limitu osób; brak kartek w koszyku będzie oznaczał, że limit osób w kościele został wyczerpany.

o  w przestrzenia publicznej jak i w kościele obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa, a także zachowanie dystansu społecznego, przynajmniej 1,5 m

o pamiętajmy o higienie i dezynfekcji rąk