Ogłoszenia 22.02.2015

I niedziela Wielkiego Postu –22.02.2015 r.

1. Przypominamy, że nabożeństwo Gorzkich Żali w Lini odprawiamy w niedziele po Mszy św. o 11.00, a w piątki zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej o 8.30 i 18.00 z kazaniem pasyjnym podczas Mszy św. Od tego tygodnia zapraszamy również dzieci na nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o 17.00 – bez Mszy św.

2. W Wielkim Poście w soboty (o 19.00) w naszym dekanacie jest przeprowadzany Kurs Przedmałżeński. Spotkania odbywają się w Sierakowicach w parafii Św. Marcina.

3. Za tydzień w sobotę Mszą św. o 17.00 w Lini rozpoczniemy Parafialne Rekolekcje Wielkopostne. Rekolekcje przeprowadzi ks. Tomasz Zimny – proboszcz z Łebuni. Za tydzień niedzielna Msza św. w Kętrzynie będzie w sobotę o 19.00. Pozostałe Msze św. z naukami ogólnymi w niedzielę będą bez zmian. Rekolekcje parafialne potrwają do wtorku włącznie. Od środy do piątku będą przeprowadzone rekolekcje w szkołach: w ZS w Lini i w Kętrzynie. Spowiedź z udziałem zaproszonych spowiedników będzie jak zwykle w sobotę przed Niedzielą Palmową.

4. Za tydzień będzie zbierana kolekta inwestycyjna. W styczniu przeprowadziliśmy remont zakrystii i poddasza nad zakrystią w kościele parafialnym. Na wymianę jeszcze czeka wielkie okno witrażowe /…/

5. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się w sobotę 28.02. o godz. 9.00 dla II klas, a o godz. 10.00 dla III klas.

6. W sobotę odbył się pogrzeb + Waleski Pipka l. 89, z Potęgowa. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

7. Zapowiedzi przedślubne:

Adam Witold Myszkowski        kawaler       Linia, ul. Szkolna

Emilia Teresa Wenta                 panna          Luzino, ul. Łąkowa       I

Inne:

Gminne Uroczystości z okazji Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” odbędą się 2 marca 2015 r. o godz. 10.00 w SP w Pobłociu./plakat/

Sprawozdanie z akcji charytatywnej grudzień 2014 i Balu charytatywnego który odbył się 31 stycznia 2015 roku.
INFORMACJA ZESPOŁU CHARYTATYWNEGO

Zespół Charytatywny włączył się jak co roku ogólnopolską w Akcję Caritas pod nazwą „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” sprzedaży świec wigilijnych. Dochód ze sprzedaży świec przeznaczony jest na całoroczne dożywianie tysięcy dzieci w szkołach i świetlicach, na pomoc edukacyjną oraz letni wypoczynek.
21 grudnia odbyło się spotkanie wigilijne dla osób samotnych.
Dzięki zbiórce żywności w którą włączyły się dzieci z Zespołu Szkół w Lini, Szkoły Podstawowej z Kętrzyna oraz parafianie udało się przygotować 34 paczki świąteczne.
31 stycznia 2015 roku odbył się już IV Bal Charytatywny w Sali GDK w Lini.
Udział w Balu wzięło 126 osób.
–Dochód z balu wyniósł 8.660 zł w tym z aukcji i sprzedaży czekolad 4.345,- zł.
Dochód ten będzie przeznaczony na pomoc osobom potrzebującym w szczególności na zakup opału, żywności, pomoc osobom niepełnosprawnym i rodzinom niepełnym.

Zespół Charytatywny bardzo dziękuje wszystkim ofiarodawcom za hojność i życzliwość.