Ogłoszenia 22.11.2020

XXXIV niedziela zwykła – 22.11.2020 r.

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

Facebook Parafii Linia - https://www.facebook.com/parafia.Linia/

1. Dzisiaj przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Do kalendarza liturgicznego została wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1925 roku, na zakończenie przypadającego wówczas Roku Jubileuszowego. W odnowionej liturgii Kościół obchodzi tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie.

2. W dzisiejszą uroczystość, po Mszy Św. o godz. 11.00 wystawiamy Najświętszy Sakrament i odmówimy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa z Aktem poświęcenia rodzaju ludzkiego O Jezu najsłodszy. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. Dzisiaj także wspominamy w liturgii św. Cecylię - patronkę muzyki kościelnej. Pamiętamy w modlitwie o tych, którzy muzyką i śpiewem upiększają liturgię w naszym kościele, szczególnie o panu Organiście, Chórze Parafialnym i wszystkich kantorach.

4. We wtorek (24 listopada) będzie dodatkowo Msza św. w Lini o godz. 19.00.

5. W czwartek  (26 listopada) przypada w liturgii wspomnienie św. Jana BerchmansaPatrona Ministrantów.

6. Czas przygotować się do ADWENTUokresu radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. W przyszłą niedzielę (29 listopada) rozpoczniemy ten piękny czas.

W tym roku ze względu na przepisy (o ile się nic nie zmieni) nie przewidujemy procesji z lampionami.

Msze św. roratnie odprawimy: rano – o godz. 6.40 i wieczorem – o godz. 18.00 – wraz ze słowem Bożym skierowanym do wszystkich.

7. Przy wyjściu z kościoła można nabywać  świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom (małe 10 zł; duże 15zł).

8. Przypominamy, że od przyszłej niedzieli zaczynamy modlitwę za zmarłych – nowe zdrowaśki roczne.

9. W minioną środę odbył się pogrzeb śp.  Leona Formella (lat 77) z Niepoczołowic.
    Zmarł także śp. Stanisław Formella (lat 72) z Zakrzewa 27. Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek – o godz. 14.00. Różaniec będzie: w sobotę – po Mszy św. o godz. 18.00, w niedzielę – po Mszy św. o godz. 15.00, a w dniu pogrzebu – o godz. 13.30. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

10.  W przyszłą niedzielę odbędzie się przed kościołem zbiórka do puszek dla 20-miesięcznego Olka Lewandowskiego z Czarnej Wody, z parafii ks. Grzegorza. Zdiagnozowano u niego SMA typu II, a leczenie jest bardzo kosztowne. Można też wysłać SMS na numer: 72365 o treści: 0069450 (koszt 2,46 zł brutto – w tym VAT) Polecamy ją ofiarności parafian. Więcej informacji TUTAJ