Ogłoszenia 15.02.2015

VI niedziela zwykła – 15.02.2015 r.

15 – 21 II 2015 roku – Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu

18 – 21 II: Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty

1. Już dzisiaj rozpoczyna się czas wielkanocnej Komunii świętej.

2. Dziś po Mszy św. o 15.00 będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu na wzór dawnego nabożeństwa czterdziestogodzinnego do godz. 17.00. W ramach wystawienia Najświętszego Sakramentu odprawimy Godzinę Miłosierdzia.

3. W poniedziałek i we wtorek adoracja Najświętszego Sakramentu będzie po Mszy św. o 8.30 i potrwa do godz. 10.00 oraz po Mszy św. o 17.00 /godzinę wcześniej !!!/ i potrwa do 18.30.

4. W tym tygodniu Środą Popielcową rozpoczynamy w Kościele OkresWielkiego Postu. W Popielec obowiązuje post ilościowy tzw. ścisły (czyli w ciągu dnia tylko jeden posiłek przyjmujemy do syta) i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msze św. w Lini będą rano o 8.30, 18.00 i dodatkowo dla pracujących o 19.30, w Kętrzynie i w Niepoczołowicach o 16.30. Na wszystkich Mszach św. będzie błogosławieństwo popiołu i posypanie pokutne.

5. Nabożeństwa Wielkopostne będą :

• Droga Krzyżowa                       w piątki o 8.30 i o 18.00 z kazaniem pasyjnym podczas Mszy św.

• Gorzkie Żale                             w niedziele po Mszy św. o 11.00.

Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny

6. Jest do nabycia świeża prasa katolicka: „Pielgrzym”, „Cuda i łaski Boże”, „Nasza Arka” i bezpłatny biuletyn naszej Caritas diecezjalnej.

7. Za tydzień – 22 lutego udzielimy sakramentu chrztu św. dzieci na Mszy św. o godz. 15.00. Nauka dla rodziców i chrzestnych w piątek po wieczornej Mszy św.

8. W czwartek na 19.00 zapraszamy narzeczonych, którzy zamierzają wstąpić w sakramentalny związek małżeński w naszej parafii kwietniu i w maju.

9. W Wielkim Poście, w soboty – od 21 lutego w naszym dekanacie będzie przeprowadzony Kurs Przedmałżeński. Spotkania będą się odbywać w Sierakowicach w parafii Św. Marcina o godz. 19.00.

10. Apel Biskupa Diecezjalnego w sprawie Caritas /załącznik Ogłoszenia inne/

11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do wieczności: śp. Władysława Formela, l. 84, zam. Linia, ul. Akacjowa. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Zdrowaś Maryjo…”, „Wieczny odpoczynek…”.