Ogłoszenia 8.02.2015

V niedziela zwykła – 8.02.2015 r.

1. W nadchodzącym tygodniu Msze św. będą rano o 7.00 i wieczorem o 18.00, za wyjątkiem środy i soboty – Msze św. będą o 8.30 i 18.00.

2. W poniedziałek będzie dodatkowa Msza św. w Lini o 17.00.

3. W środę, 11 lutego we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes przeżywać będziemy Światowy Dzień Chorego. W tym dniu po Mszy św. o 8.30 będziemy modlić się w intencji chorych przed Najświętszym Sakramentem i udzielimy błogosławieństwa eucharystycznego.

4. W sobotę przypada święto świętych Cyryla, mnicha, i Metodego, biskupa – patronów Europy. Przypomina nam ono obowiązek modlitwy za narody Europy, aby pozostały wierne swym chrześcijańskim korzeniom. Również w sobotę przypada wspomnienie św. Walentego, patrona osób chorych psychicznie i zakochanych. Starajmy się pamiętać o nich w modlitwie i codziennym postępowaniu nacechowanym życzliwością.

5. Sakramentu chrztu św. udzielimy w tym miesiącu w niedzielę 22 lutego. Dzieci prosimy zgłaszać do czwartku włącznie po wieczornej Mszy św.

6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do wieczności: śp. Janusz Jarosz, l. 59, zam. w Kętrzynie.

7. Zmarła śp. Władysława Formela, l. 84, zam. Linia, ul. Akacjowa. Pogrzeb będzie w środę 11.02. w Lini o godz. 10.00, pokropienie w kaplicy cmentarnej o 9.30. Różaniec w kościele w Lini: niedziela godz. 17.00, poniedziałek i wtorek po wieczornej Mszy św. ok. 18.30. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Zdrowaś Maryjo…” „Wieczny odpoczynek…”.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 10 II – św. Scholastyka, dziewica, siostra św. Benedykta z Nursji we Włoszech. Żyła na przełomie V i VI wieku (wspomnienie obowiązkowe);

• 14 II – Cyryl i Metody;

• 14 II – św. Walenty.