Ogłoszenia 01.02.2015

IV niedziela zwykła – 1.02.2015 r.

Kolekta inwestycyjna

1. Zakończyła się wizyta duszpasterska – kolęda w naszej parafii. Składamy wszystkim parafianom serdeczne podziękowanie za przyjęcie kapłana, p. organisty i ministrantów z modlitwą i błogosławieństwem w waszych domach. Dziękujemy za wszelkie przejawy życzliwości, za poczęstunki, obwozy i ofiary złożone na Kościół.  Wszystkich mieszkańców naszej parafii, zarówno tych, którzy nas przyjęli po kolędzie, jak i tych, u których drzwi zastaliśmy zamknięte, obejmujemy modlitwą.Wszystkim za wszystko,Bóg Zapłać!!

2. W poniedziałek w liturgii przypada święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Jest to Dzień Życia Konsekrowanego. Msze św. w Lini będą rano o 7.00 i wieczorem o 18.00; w Kętrzynie o 8.30, a w Niepoczołowicach o 16.30. W czasie wszystkich Mszy św. będzie obrzęd błogosławieństwa świec. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. zapraszamy ze świecami na Mszę św. o godz. 18.00. W poniedziałek będzie zbierana kolekta na rzecz zakonów klauzurowych.

3. We wtorek i w środę Msze św. w Lini będą rano o 7.00 i wieczorem o 18.00.

4. We wtorek przypada wspomnienie Św. Błażeja. Po wieczornej Mszy św. odprawimy obrzęd błogosławieństwa świec i wiernych w chorobach gardła.

5. W tym tygodniu przypadają miesięczne dni eucharystyczne.

6. W czwartek Msze św. w Lini będą o 16.00 i 18.00. Z racji pierwszego czwartku miesiąca od godz. 17.00 będzie spowiedź dla II gimnazjum, a od 17.30 dla III gimnazjum. Po wieczornej Mszy św. będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu, która potrwa do godz. 19.30. W czwartek przypada wspomnienia św. Agaty, dziewicy i męczennicy. W ramach liturgii poświęcimy chleb i wodę św. Agaty, które przynoszą sami wierni i przechowują poświęcone w swoich domach dla ich ochrony.

7. W piątek Msze św. będą o 9.00 w Kętrzynie, o 11.00 w Niepoczołowicach i w Lini o 18.00.

8. W sobotę o 8.10 odśpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Pannie.

9. W sobotę od 9.15 odwiedzimy chorych z sakramentami świętymi.

10. W sobotę o 16.45 będzie dodatkowa Msza św. w Niepoczołowicach.

11. Chrzest święty w naszej parafii będzie 22 lutego.

12. Jest do nabycia nowy „Pielgrzym” i „Mały Pielgrzym”.

13. W nadchodzącym tygodniu w sprawach duszpasterskich prosimy zgłaszać się do ks. Tadeusza. Przypominamy telefon parafialny /58/ 676 86 46 – po 5 sygnale można nagrać wiadomość.

14. Zmarł ś.p. Janusz Jarosz, l. 59, zamieszkały w Kętrzynie. Pogrzeb odbędzie się w środę 4.02 o godz. 10.00 w Kościele w Lini. Pokropienie o godz. 9.00 w domu zmarłego. Różaniec od niedzieli do dnia pogrzebu o godz. 19.00 w Kościele w Kętrzynie. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…