Ogłoszenia 11.04.2021

czyli MIŁOSIERDZIA  BOŻEGO

- 11.04.2021 r. -

11 – 17.04.2021: Tydzień Miłosierdzia

1. Dziś przypada Niedziela Miłosierdzia Bożego. Pan Jezus dał grzesznikom święto Miłosierdzia jako ostatnią deskę ratunku. Z dobrze odprawioną spowiedzią i Komunią Świętą, przyjętą w tym dniu, jest związana obietnica zupełnego odpuszczenia win i kar. Doświadczamy nieustannie miłosierdzia Bożego, dlatego możemy uczyć się być miłosiernymi dla braci i sióstr. Ojciec Święty Jan Paweł II zachęcał nas tymi słowami: Trzeba tę iskrę Bożej łaski rozniecać. Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia […]. Bądźcie świadkami miłosierdzia!” (Kraków-Łagiewniki, 17.08.2002)

2. W dniu dzisiejszym, razem z Parafianami z Kętrzyna przeżywamy ODPUST MIŁOSIERDZIA BOŻEGO. Zachęcamy do uczestnictwa w łaskach odpustowych na sposób duchowy. Dlatego ze względu na obowiązujące  przepisy  Msze św. w Kętrzynie będą o godz. 8.00 i o 11.00 (z  transmisją na FB). Pozostałe Msze św. będą: w Lini o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 14.00, a w Niepoczołowicach o godz. 9.30.

3. W tym tygodniu, w poniedziałek Msze św. będą: o godz. 17.00 w Lini i o godz. 18.00 w Niepoczołowicach. W środę o godz. 18.00 będzie dodatkowo Msza św. w Kętrzynie.

4. We wtorek, 13 kwietnia na godz. 19.00 zapraszamy do kościoła w Lini przedstawicieli rodziców dzieci komunijnych (dziecko + po 1 osobie) na spotkanie dotyczące  Uroczystości I Komunijnej.

5. W środę, 14 kwietnia będziemy obchodzili święto Chrztu Polski, ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej w 2019 r. Odnosi się ono do przyjęcia chrztu, a tym samym wiary w Boga Trójjedynego, przez księcia Mieszka I i jego dwór, co miało ogromne znaczenie dla procesu tworzenia się naszej państwowości

6. Za tydzień w niedzielę, 18 kwietnia Kościół w Polsce przeżywać będzie Niedzielę Biblijną, a po niej Tydzień Biblijny. W tym roku jesteśmy zaproszeni, by włączyć się w inicjatywę Narodowego Czytania Pisma Świętego, której przedmiotem będzie Ewangelia według św. Marka. Obrzędy wstępne z aktem pokuty będą oparte na tekście tej Ewangelii.

W celu głębszego przeżycia tego ogólnopolskiego wydarzenia bibliści przygotowali propozycje lektury fragmentów, które Opatrzność włoży w nasze ręce i które można zabrać do domu i wspólnie przeczytać i rozważyć /koszyk/.

7. W przyszłą niedzielę Msze św. popołudniowe będą o godz. 13.30 i 15.00 z Godziną Miłosierdzia.

8. Na jałmużnę wielkopostną do skarbonek Caritas zebraliśmy 2803,46 zł. Po zapłaceniu należności za skarbonki do Caritas Diecezjalnej (600,- zł), pozostałe pieniądze przez Caritas Parafialną będą rozdysponowane w naszej parafii.

9.   W poniedziałek o godz. 9.30 odbędzie się pogrzeb śp. Józefy Grzenkowitz (lat 77) z Niepoczołowic. Różaniec – w niedzielę po Mszy św. o godz. 14.00, a w dniu pogrzebu o godz. 9.00.
Zmarł śp. Andrzej Wegner (lat 65) z Kętrzyna. Pogrzeb będzie w środę o godz. 9.00. Różaniec: niedziela-wtorek w Kętrzynie o godz. 19.00, a w dniu pogrzebu o godz. 8.30.  Zdrowaś MaryjoWieczny odpoczynek

10. Od czerwca ubiegłego roku obowiązują w naszej diecezji Wytyczne dotyczące ochrony dzieci i młodzieży. Jednym z elementów budowania systemu prewencji jest powołanie w każdej parafii, szkole katolickiej czy innej instytucji kościelnej tzw. osoby pierwszego kontaktu.
W przypadku zauważania sygnałów krzywdzenia dziecka w środowisku kościelnym –poza obowiązkami wynikającymi z prawa państwowego – należy powiadomić Delegata Biskupa Pelplińskiego ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży lub zwrócić się do
osoby pierwszego kontaktu.

W naszej parafii jest nią Pan Mariusz Kobiella. Jego adres e-mail znajduje się na stronie internetowej naszej parafii.