Ogłoszenia 28.12.2014

ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA

28 grudnia 2014

• Dziś – niedziela w oktawie Narodzenia Pańskiego a zarazem święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. W Rodzinie Nazaretańskiej mamy wzór i oparcie dla naszych rodzin, dlatego powierzamy je Jej opiece.

• W poniedziałek i we wtorek Msza św. będą rano o 8.00 !!! i wieczorem o 18.00.

• W środę przypada wspomnienie św. Sylwestra I, papieża. Msza Święta rano o godz. 8.00 oraz na zakończenie starego roku o godz. 18.00.Po Mszy Świętej nabożeństwo przebłagalne za grzechy popełnione w kończącym się roku kalendarzowym 2014 oraz dziękczynienie za otrzymane w tym czasie łaski. Będziemy też prosić Pana Boga o błogosławieństwo w nowym roku. Zachęcamy do licznego udziału w tym zgromadzeniu liturgicznym. Kościół w Lini będzie otwarty około północy.

• W czwartek rozpoczęcie nowego roku kalendarzowego 2015, zakończenie oktawy Narodzenia Pańskiego, uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i Światowy Dzień Modlitw o Pokój, a także pierwszy czwartek miesiąca. Msze św. będą w Lini o 9.00, 11.00 i 15.00. Po Mszy św. o 15.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i potrwa do godz. 16.30. W Niepoczołowicach Msza św. będzie o 9.00, w Kętrzynie o 11.00.

• W tym tygodniu przypadają również pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania, która trwa w stanie łaski może zgłosić się po podpisy bez spowiedzi – pozostałych zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty od wtorku – pół godziny przed każdą Mszą św. W I piątek miesiąca Msze św. będą: o 8.30 i 18.00 w Lini, oraz o 10.00 w kościołach filialnych.

• Sakramentu chrztu św. w następnym miesiącu udzielimy w niedzielę 25 stycznia.

• Za tydzień będzie zbierana kolekta inwestycyjna.

• Zapraszamy na Koncert Noworoczny scholi – 4 stycznia o godz. 16.00. Dzieci przygotowały kolędy i pieśni świąteczne w nowych ciekawych aranżacjach. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i gości przybyłych do naszej parafii.

• Przypominamy o przygotowaniach do Uroczystości Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Podział parafii na kolory:

o        czerwony:          Linia ul. Długa pod Zakrzewo, Linia Dworzec i całe Zakrzewo

o        biały:                    Niepoczołowice całe

o        żółty:                    Kętrzyno i wybudowania, Kobylasz, Igrzeczna oraz Potęgowo

o        zielony:                Długa po stronie nieparzystej, Krótka, Wrzosowa, Turystyczna i Sportowa i okolice

o        niebieski:            Linia ul. Długa po stronie parzystej, Klubowa, Osiedlowa, Łąkowa i Szkolna