Ogłoszenia 30.05.2021

IX Niedziela Zwykła

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY NAJŚWIĘTSZEJ

- 30.05.2021 r. -

(Dziś kończy się czas Komunii św. wielkanocnej)

1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Stajemy dziś wobec największej tajemnicy wiary, która mówi, że jest jeden Bóg w trzech Osobach: Ojca, Syna i Ducha Świętego. Próbujmy zrozumieć tę prawdę nie tyle umysłem, ile światłem wiary, bowiem nie o zrozumienie chodzi, ale o tajemnicę miłości, która spaja Osoby Boskie i w której my także mamy swoje miejsce.

2. W niedzielę przed tygodniem przeżywaliśmy Uroczystość I Komunii św. (41 dzieci). Rodziny Dzieci ofiarowały do kościoła parafialnego i kościołów filialnych nowe lekcjonarze mszalne. Dzieci I Komunijne w ramach Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci ofiarowały także 1610,- zł.  Bóg zapłać!

3. Kartuskie Centrum Caritas przesyła podziękowanie za włączenie się w akcję „Pola Nadziei”. Z naszej parafii zebrano 1881,41  zł. Bóg zapłać!

4. Od wtorku  zaczynamy Nabożeństwa czerwcowe (po Mszy św. o godz. 18.00; niedziele i święta  po Mszy św. o godz. 11.00).

5. W środę po wieczornej Mszy św. odbędzie się zbiórka ministrantów, a także dla nowych chętnych chłopców.

6. W najbliższy czwartek, 3 czerwca, w liturgii będziemy celebrowali uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny i naszego narodu.

Msze św. w Lini  będą jak w niedziele; w Niepoczołowicach o godz. 8.00 i w Kętrzynie o godz. 9.30.
PROCESJA EUCHARYSTYCZNA będzie po Mszy św. o godz. 11.00. Adorując Najświętszy Sakrament przejdziemy  tradycyjnie ulicami: Długą – Klubową – Szkolną – Łąkową – Długą. Za pobożne uczestnictwo w procesji można uzyskać odpust zupełny.

7. Jak przed laty prosimy właścicieli tych samych posesji o przygotowanie ołtarzy, a wszystkich mieszkańców trasy o udekorowanie domów i posesji zielenią i emblematami religijnymi. W tym roku procesje będą wyjątkowo bez sypania kwiatów.
Dzieci Komunijne i tradycyjnie małe dziewczynki w bieli prosimy, aby niosły po żywym kwiatku przed Najświętszym Sakramentem, który na końcu procesji złożą przed ołtarzem.

8. Od uroczystości Bożego Ciała rozpoczynają się dni eucharystyczne, dawniej znane jako oktawa Bożego Ciała. Codziennie w łączności z wieczorną Mszą św. odbędzie się także  procesja eucharystyczna wokół kościoła.

9.  W tym tygodniu przypadają miesięczne dni eucharystyczne.

10. W I piątek Msze św. będą w kościołach filialnych o godz. 16.00 i w Lini o godz. 18.00. Okazja do spowiedzi św. będzie w I piątek w Lini – od godz. 17.15.

11. W I sobotę, 5 czerwca w łączności z Mszą św. o godz. 8.30 odprawimy nabożeństwo 5 Pierwszych Sobót Miesiąca. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w sobotę od godz. 10.00.

12. Jest do odebrana/nabycia nowy „Pielgrzym”.

13. Za tydzień będzie zbierana kolekta inwestycyjna.

14. Przyszła niedziela będzie w Polsce przeżywana jako Dzień Dziękczynienia.

15. Zapowiedzi przedślubne są umieszczone w gablocie parafialnej. Ktokolwiek wiedziałby o jakichś przeszkodach zobowiązany jest w sumieniu powiadomić o tym miejscowego proboszcza.