Ogłoszenia 06.06.2021

X niedziela zwykła – 6.06.2021 r.

Kolekta inwestycyjna

1. Eucharystia niedzielna jest dla każdego z nas źródłem i centrum życia duchowego. Bóg powierza nam siebie w drodze do nieba, jest pokarmem, który daje życie. Bądźmy wdzięczni, że Bóg jest na wyciągnięcie ręki, że nigdy o nas nie zapomina i stale czuwa nad nami

2. Dziś obchodzimy Dzień Dziękczynienia. Prawdziwym wotum jest Polska wdzięczna Bogu za odzyskaną wolność. Idea Dnia Dziękczynienia jest kontynuacją historycznej inicjatywy Sejmu Czteroletniego z 1792 r.

3. Trwa oktawa Bożego Ciała. Serdeczne podziękowania składamy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie tego święta i za złożone świadectwo wiary oraz wspólne modlitwy. Szczególne słowa wdzięczności kierujemy do  strażaków, chóru i orkiestry, dzieci z kwiatami, mężczyzn niosących obraz, a także wszystkich za przygotowanie dekoracji swoich domów i posesji. Bóg zapłać!

W ramach oktawy do czwartku włącznie po Mszy św. wieczornej będzie procesja eucharystyczna. W czwartek na zakończenie poświęcimy wianki.

4. W piątek, 11 czerwca przypada nasz doroczny ODPUST PARAFIALNY ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. będą: w Lini o godz. 8.00, 11.00 i 18.00, w Kętrzynie  i w Niepoczołowicach o godz. 16.30.

Słowo Boże podczas wszystkich Mszy św. wygłosi ks. prałat Marian Szczepiński z Kościerzyny. Procesja Eucharystyczna będzie po Mszy św. o  godz. 11.00.

W ten piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Nasz odpust obchodzony jest z inicjatywy św. Jana Pawła II jako Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów.

5. W sobotę, 12 czerwca, w liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.

6. W przyszłą niedzielę, 13 czerwca  o godz. 20.00 zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie – w intencji o pokój, zgodę i miłość w rodzinach. Liturgia tej  Mszy św. będzie z XI Niedzieli zwykłej.

7. Zapowiedzi przedślubne są umieszczone w gablocie parafialnej. Ktokolwiek wiedziałby o jakichś przeszkodach zobowiązany jest w sumieniu powiadomić o tym miejscowego proboszcza.