Ogłoszenia 13.06.2021

XI niedziela zwykła – 13.06.2021 r.

20.00 – nabożeństwo fatimskie i procesja maryjna

1. Słowo Boże, które słyszymy w liturgii słowa, czasami może wydawać się nam jak drobne ziarno gorczycy, lecz jeśli padnie na podatny grunt naszego serca, wyrośnie z niego zaskakujący nas krzew, który da schronienie wielu. Nie odrzucajmy nigdy poruszeń serca, których źródłem jest słowo samego Boga. Niech pomaga nam nie tylko w głębszym przeżywaniu Eucharystii, lecz także uwrażliwia na natchnienia Ducha Świętego w codzienności

2. Trwa czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze. Dziękujemy za Boże miłosierdzie i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach. Pamiętajmy, że Serce Jezusowe jest jedynym źródłem zdolnym rozgrzać serca ludzi do miłość do Boga i bliźniego.

3. Od przyszłej niedzieli wracamy do porządku Mszy św. niedzielnych sprzed pandemii: Linia – godz.  8.00, 11.00 i 15.00; Kętrzyno i Niepoczołowice – godz. 9.30.
Będziemy także transmitowali tylko jedną Mszę św. - o godz. 11.00

4. W przyszłą niedzielę, 20 czerwca – trzecią miesiąca – w łączności ze Mszą św. o godz. 15.00 będzie nabożeństwo Godziny Miłosierdzia.

5. Sakramentu chrztu św. udzielimy w niedzielę,  27 czerwca podczas Mszy św. o godz. 11.00. Dzieci do sakramentu prosimy zgłaszać do najbliższej środy włącznie. Dla rodziców chrzestnych spoza parafii wymagane jest zaświadczenie kwalifikacyjne od swojego proboszcza. W następnym miesiącu chrztu św. udzielimy w niedzielę 11 lipca podczas Mszy św. o godz. 11.00.

6. Jest do odebrania/nabycia nowy „Pielgrzym”.

7. Zapowiedzi przedślubne wywieszone są w gablocie parafialnej. Ktokolwiek wiedziałby o jakichś przeszkodach do zawarcia małżeństwa zobowiązany jest w sumieniu powiadomić miejscowego proboszcza.

8. Ponownie zwracamy się z apelem o zachowanie porządku na cmentarzu parafialnym. Prosimy, aby w miejscu poboru wody nie opłukiwać z zanieczyszczeń swoich sprzętów i nie pozostawiać tam żadnych odpadów, które zatykają odpływ. Przypominamy również o segregacji odpadów i o tym, aby swoje opakowania papierowe zabierać ze sobą. Z góry dziękujemy za zrozumienie.

9. Po ubiegłorocznej przerwie z powodu pandemii, kolejny raz odbędzie się 19 czerwca w Pelplinie - „Przystań – warsztaty dla duszy”. Tegoroczne spotkanie odbędzie się pod hasłem „Przystań w drodze” nawiązując do Świętego Roku Jakubowego oraz 30-rocznicy Pieszej Pielgrzymki Diecezji Pelplińskiej na Jasną Górę.
Gwarantujemy dużo radości i rozwój talentów poprzez  warsztaty:  taneczne, flagowe i  grę  terenową. Zjednoczymy się na wspólnej modlitwie w intencji Kościoła podczas Mszy Świętej w katedrze.
Przez wielu  oczekiwane wydarzenie w plenerze zakończy Koncert Uwielbienia na scenie Przystani w wykonaniu zespołów Na cały Głos i Nieboskłonni.  Jest to wydarzenie otwarte i bezpłatne, a może w nim uczestniczyć naprawdę każdy :).
Więcej informacji i zapisy na warsztaty poprzez stronę internetową „Przystani” - formularz

10. Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Kościerskiej, Królowej Rodzin zaprasza w dniach 18-24 czerwca 2021 r. na doroczny odpust. Centralne uroczystości odpustowe odbędą się w sobotę, 19 czerwca.
Uroczysta Msza św. zostanie odprawiona o godz. 12.00 pod przewodnictwem o. Arnolda Chrapkowskiego, Generała Paulinów z Jasnej Góry. Szczegółowe informacje są umieszczone na plakacie w gablocie ogłoszeń.

11. Księża Biskupi podjęli decyzję co do dalszego obowiązywania dyspens, ogłoszonych w związku z pandemią. Zdecydowali, że od 20 czerwca br. dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej oraz w święta nakazane zostaną zniesione jednocześnie we wszystkich diecezjach, w których do tej pory obowiązywały w związku z pandemią Covid-19, dotyczy to również naszej diecezji.