Ogłoszenia 21.12.2014

CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU

21 grudnia 2014

1. Dziś – czwarta niedziela Adwentu, która, ukazując nam w Ewangelii scenę zwiastowania, zapowiada zbliżającą się szybkimi krokami uroczystość narodzenia Zbawiciela świata. Wdzięczni Bogu za Jego miłość objawioną nam w tych wydarzeniach, przygotujmy nasze serca, domy i rodziny na nadchodzące święta.

2. W poniedziałek Msze św. będą rano o 6.45 i o 18.00, a we wtorek na zakończenie rorat o 6.45 i 17.00. W poniedziałek od 8.00 odwiedzimy chorych.

3. W środę, w Wigilię Narodzenia Pańskiego jedyna Msza św. będzie rano o 8.30.

4. W środę wieczorem zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej. Zachęcamy do godnego przeżycia wigilii i całych świąt Bożego Narodzenia, a w szczególności do zachowania takich zwyczajów, jak łamanie się opłatkiem, wspólna modlitwa, odczytanie fragmentu Ewangelii i śpiewanie kolęd. Zachowajmy też zwyczaj spożywania posiłków bezmięsnych. Światło betlejemskie, przyniesione do kościoła przez harcerzy i umieszczone ołtarzem głównym, można zabrać do swoich domów, zapalając od niego świecę Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

5. W czwartek – uroczystość Narodzenia Pańskiego, mająca swoją oktawę. O północy będzie odprawiona tradycyjna Msza św. Pasterska. W ciągu dnia Msze św. będą o 9.00 w Lini i w Kętrzynie oraz o 11.00 Lini i w Niepoczołowicach. Podczas Mszy św. o 11.00 w Lini udzielimy sakramentu chrztu św. Rodziców i chrzestnych zapraszamy na katechezę przed chrztem w poniedziałek po Mszy św. o 18.00. W Pierwsze święto będzie dodatkowo Msza św. jubileuszowa o 14.00. W I Święto nie będzie Mszy św. o 15.00.

6. Wierni, którzy w czasie pasterki przyjęli Komunię św., mogą w ciągu dnia ponownie przystąpić do Stołu Pańskiego. W uroczystość Narodzenia Pańskiego można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za przyjęcie papieskiego błogosławieństwa „Urbi et orbi”, tj. „Miastu i światu”, nawet za pośrednictwem radia lub telewizji.

7. W piątek – drugi dzień świąteczny, święto św. Szczepana, diakona, pierwszego męczennika. Msze św. odprawimy jak w niedziele, ale z Mszą św. o godz. 14.00, po której zapraszamy na przywitanie żłóbka (będziemy śpiewać kolędy, a dzieci prosimy o przygotowanie wierszyków). W piątek będą zbierane ofiary do puszek na potrzeby KUL i szkolnictwa katolickiego. W II święto została udzielona dyspensa episkopatu i nie obowiązuje post, ani wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

8. Ofiary składane przy żłobku przeznaczone są na potrzeby misji.

9. W sobotę przypada święto Św. Jana Apostoła i Ewangelisty.

10. W przyszłą niedzielę – w Oktawie Uroczystości Narodzenia Pańskiego – obchodzić będziemy Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa.

11. Odwiedziny duszpasterskie – Kolęda

Dzień

Trasa

28.12.2014r.

Kętrzyno str. szkoły

28.12.2014r.

Kętrzyno Wybudowanie

29.12.2014r.

Kętrzyno str. Lewa

29.12.2014r.

Kętrzyno Dworzec

30.12.2014r.

Niepoczołowice Folwark

• Dnia 6 stycznia 2015 odbędzie się w naszej parafii Orszak Trzech Króli. Wszyscy uczestnicy orszaku będą się przebierać w kolory wg kolorów różańca misyjnego. Na koniec Orszaku w Kościele odbędzie się „Rodzinne śpiewanie kolęd”. Każda rodzina (min. 3 os. Przynajmniej 1 rodzic i dzieci, tylko z naszej parafii) wybierają sobie kolędę i zaśpiewają ją wspólnie w Kościele. Chętni zgłaszają się do 24 grudnia u księży podając skład rodziny i kolędę jaką chcą zaśpiewać. Przewidziane są cenne Nagrody!!!

Podział parafii na kolory:

• czerwony:           Linia ul. Długa pod Zakrzewo, Linia Dworzec i całe Zakrzewo

• biały:                    Niepoczołowice całe

• żółty:                    Kętrzyno i wybudowania, Kobylasz, Igrzeczna oraz Potęgowo

• zielony:                Długa po stronie nieparzystej, Polna, Krótka, Wrzosowa, Turystyczna i Sportowa i okolice

• niebieski:            Linia ul. Długa po stronie parzystej, Klubowa, Osiedlowa, Łąkowa i Szkolna /…/

Ogłoszenie Grupy Charytatywnej.

• Dziś o 16.00 w Sali GDK w Lini odbędzie się spotkanie WIGILIJNE. W imieniu Grupy Charytatywnej zapraszamy wszystkie osoby samotne i tych którzy akurat w najbliższe święta będą sami.

• W sobotę 31 stycznia Zespół Charytatywny zaprasza na zabawę karnawałową. Wejściowe od pary wynosi 130,- zł. Zgłoszenia u członków zespołu.