Ogłoszenia 11.07.2021

XV niedziela zwykła – 11.07.2021 r.

1. W naszej historii są różne, często bardzo bolesne, karty. Dziś przeżywamy Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej – święto państwowe poświęcone pamięci ofiar rzezi wołyńskiej i innych mordów na obywatelach II Rzeczypospolitej dokonywanych przez nacjonalistów ukraińskich w czasie II wojny światowej. Módlmy się za tych, którzy ponieśli śmierć, oraz o to, żeby już nigdy nie doszło do podobnej zbrodni.

2. W okresie wakacyjnym, urlopów, odpoczynku gromadzimy się na Eucharystii, by ze źródła, jakim jest Bóg, zaczerpnąć siły i przyjąć wszelkie dary i łaski dla nas przygotowane. Niezależnie od różnych sytuacji, które pojawiają się na drodze naszej wiary, odkrywamy, że Bóg nigdy nie zmienia swojego wyboru i zawsze przerzuca mosty między sobą a naszym życiem, posyła do nas proroków, abyśmy przez odnawianie przymierza zawsze byli Jego wybranym narodem

3. We wtorek przypada 13 dzień miesiąca. Nabożeństwo ku czci Matki Bożej Fatimskiej z procesją wokół kościoła w Lini odprawimy o godz. 20.00. Będziemy modlić się w intencji o siłę i moc Ducha Świętego dla papieża Franciszka i prześladowanych chrześcijan na całym świecie. Poza tą, będzie jeszcze Msze św. rano o godz. 8.30 i popołudniu o godz. 18.00.

4. W środę Msze św. w Lini będą o godz.: 8.30 i 18.00, a w piątek dodatkowo o godz. 8.30.

5. Od przyszłej niedzieli przez lipiec i  sierpień  jedną Mszę św. filialną naprzemiennie przenosimy na sobotę o godz. 19.15 (najpierw Kętrzyno) .

6. Sakramentu chrztu św. w najbliższym czasie udzielimy - w niedzielę (8 sierpnia) podczas Mszy św. o godz. 11.00.

7.   Jest do odebrania nowy „Pielgrzym”.

8. W przyszłą niedzielę o godz. 6.00 wyruszy po rocznej przerwie XXI Piesza Pielgrzymka do Sianowa na odpust Matki Bożej Szkaplerznej. Zbiórka pielgrzymów będzie o 5.45. Uroczysta suma odpustowa w Sianowie rozpocznie się o godz. 11.30.

• W tym roku, jak zapowiadaliśmy pielgrzymujemy tylko w jedną stronę. Wracamy we własnym zakresie.
  • Prosimy, by jak co roku włączyć się w zorganizowanie i sprawny przemarsz oraz zaangażowanie się w tworzenie ducha modlitwy, a także zachowanie zasad sanitarnych, to jest, aby mieć przy sobie maski, zachować dystans.
  • Osoby z objawami infekcji (gorączka powyżej 37 ⁰C) prosimy o rezygnację z udziału w pielgrzymce.
  • Prosimy, aby prywatnymi samochodami na odpust do Sianowa kierować się drogą przez Strzepcz.
  • Właścicieli pojazdów typu bus/furgon do przewożenia bagażu podręcznego i przywiezienia nagłośnienia z Sianowa prosimy o zgłoszenie się do proboszcza.
  • Zgodnie tradycją prosimy również strażaków o zabezpieczenie kolumny i pokierowanie ruchem samochodowym.