Ogłoszenia 01.08.2021

XVIII niedziela zwykła – 1.08.2021 r.

Dzień modlitw za Polaków poległych w Powstaniu Warszawskim

Kolekta inwestycyjna

1.      Rozpoczęliśmy SIERPIEŃ. To miesiąc dla nas szczególny tak pod względem religijnym, jak i historycznym. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy tysiące pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję. Naszym orędownikiem w modlitwie o trzeźwość jest Święty Maksymilian Maria Kolbe.

2.      W dzisiejszą niedzielę przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią św. Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie jakiegokolwiek parafialnego kościoła i odmówienie w nim modlitwy przynajmniej Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św. tego dnia lub w jego pobliżu, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Odpust ten można uzyskać od południa 1 sierpnia (niedziela) do północy 2 sierpnia (poniedziałek przez cały dzień). Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione

3.      W poniedziałek  Msze św. w Lini będą o godz. 17.00 i 18.00; od wtorku do czwartku o 8.00 i 18.00 ( w czwartek dodatkowo o 17.00).

4.      W środę, 4 sierpnia, w liturgii wspominamy św. Jana Marię Vianneya,patrona proboszczów. Przez jego wstawiennictwo dziękujemy Panu Bogu za dar kapłanów i ich posługę oraz prosimy w modlitwach szczególnie za naszego ks. Proboszcza.

5.      W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne – pierwszy czwartek i piątek  miesiąca.

6.      Z racji  I czwartku po wieczornej Mszy św. zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu do godz. 19.30. Będziemy modlić się za kapłanów, a także o nowe powołania do służby Bożej w Kościele.

7.      W piątek, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego. W I piątekpragniemy też wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Msze św. będą: w Lini o godz. 8.00 i 18.00; w Kętrzynie o 17.00 i w Niepoczołowicach o 19.30.

8.      W I sobotę uczcimyNiepokalane Serce Maryi. O godz. 8.00 odśpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny. O godz. 8.30 będzie Msza św. i kolejne nabożeństwo 5 Pierwszych Sobót Miesiąca.

Z powodu trwających wakacji najbliższe odwiedziny chorych z posługą duszpasterską będą we wrześniu. W nagłych przypadkach prosimy o kontakt z biurem parafialnym.

9.  Za tydzień podczas Mszy św. o godz. 11.00 udzielimy sakramentu chrztu św. Nauka dla rodziców i chrzestnych będzie w piątek po wieczornej Mszy św.

10.  Za tydzień w ramach niedzielnych Mszy św. (łącznie z sobotą) Słowo Boże wygłosi O Kazimierz Szulc. Tego dnia przy wyjściu z kościoła będzie można złożyć ofiary na misje z przeznaczeniem dla rzecz dzieł przez niego prowadzonych.

12.  Ogłoszenie KGW i Stowarzyszenia „Bądźmy Razem” – Olimpiada Szans -8.08.2021 godz. 14.00 –stadion w Lini: dla dzieci, młodzieży, dorosłych i osób niepełnosprawnych: konkursy sportowe (atrakcyjne nagrody), wspólna zabawa przy muzyce, pyszny poczęstunek.